Life

Přístřešky nad dveře jsou moderní a funkční prvek

Jdete domů v dešti nebo chumelenici. Zbývá vám to poslední – odemknout dveře. A právě v tento okamžik se snad obloha doslova roztrhne. Ne, vážně jste nepotřebovali tolik nadílky za límcem. O důvod více pořídit si přístřešek nad své vchodové dveře. 

Pro domácnost i pro firmu

Deštivý scénář se může opakovat prakticky kdekoliv. Zatímco se poštovní doručovatel snaží vložit dopis do vaší poštovní schránky, prší na něj i na listovní zásilku. Před vaší firmou nebo domem totiž sice máte nádherný prostor a reprezentativní nerezové poštovní schránky, na nepřízeň počasí jste ale zřejmě zapomněli. Ze schránky tak vytáhnete vlhký dopis nebo noviny a přemýšlíte, kde je budete sušit. Přitom stačí tak málo. 

Ladí k vašemu typu budovy

Ano, opravdu vám nebude stačit mít nádherné květiny před domem, překrásnou schránku na listovní zásilky, a také kvalitní a reprezentativní dveře. Lidé, kteří k vám přicházejí v dešti, si přejí docela něco jiného. I vy sami se svazkem klíčů v ruce oceníte při příchodu domů zázemí, kterého se vám dostane. Přístřešky se navíc vyrábějí v celé řadě provedení. Mohou tak ladit k fasádě, k parapetům, nebo také k vaší milované krásné poštovní schránce. 

Jaký materiál zvolíte? 

Přístřešek může mít celou řadu podob. Může být větších rozměrů a nabízet kromě řemeslně zpracovaných trámů také podobnou nebo stejnou střešní krytinu, jakou máte na svém domě. Lidé si ale pořizují také střídmější podoby stříšek, ve kterých se skloňují materiály, jako je oblíbené sklo nebo lexan. Propustí světlo a nevznikne vám tak v prostoru vchodu temné zákoutí. 

Když si pořídíte přístřešek před dům, budete jej zřejmě také čistit. K tomuto účelu bohatě postačí teplá voda a mycí prostředek. Houbičkou odstraňte usazené nečistoty a přístřešek osušte čistou hadrou. Žíraviny a agresivní čističe nepoužívejte. Přístřešek vám bude spolehlivě sloužit po mnoho let.