Life

Nejvtipnější zajímavosti o pizze. Pobavte se na účet oblíbeného jídla

Pizza patří bezesporu k nejoblíbenějším pokrmům na světě a pravděpodobně neexistuje člověk, který by ji neznal nebo nikdy neochutnal. Jedná se prakticky o placky z těsta, na které se posléze naskládá to, co má člověk rád. Nejčastěji tedy mluvíme o nějaké rajčatové omáčce, na kterou se přidá šunka, sýr nebo případně houby, ančovičky nebo taky ananas. Mimochodem, věděli jste, že ananasová pizza není dílem Italů? Stojí za ní Řek, když byl v Kanadě. A takových vtipných zajímavostí o oblíbeném jídle máme ještě několik v zásobě! Pamatujte na ně, až využijete třeba rozvoz pizzy ve Frýdku-Místku.

Koná se mistrovství světa výrobců pizzy

Věděli jste, že i pizza má své vlastní mistrovství světa? Mistrovství světa se opravdu nevztahuje jenom na sport, ale také se vztahuje na pizzu. V době konajícího mistrovství světa se sjedou výrobci pizzy na jedno místo a soutěží mezi sebou v různých disciplínách. Nejčastěji se mistrovství světa výrobců pizzy provádí v Itálii, kde jsou ostatně kořeny tohoto lahodného a výjimečného pokrmu, od kterého se zamiloval celý svět. 

Slavní herci jako pizza poslíčci

Zejména ve Spojených státech amerických lidé začínají jednou brigádou, a sice stávají se poslíčky pizzy. Tato brigáda neminula ani slavné herce, které dnes známe například díky jejich rolím akčních hrdinů. Konkrétně mluvíme o komikovi Billu Murrai, dále pak o Stephenovi Baldwinovi nebo o Jean-Claude Van Dammovi. 

Kolik stojí nejdražší pizza?

Stejně, jako máme nejdražší šaty nebo známe nejdražší auto světa, známe také nejdražší pizzu. Nejdražší pizza aktuálně stojí 21 tisíc korun a skládá se ze tří druhů kaviáru a z australské růžové soli. To však samozřejmě není to jediné, co v nejdražší pizze na světě najdete. Ovšem jsou to hlavní a typické suroviny. 

Pizza součástí diet

Když někdo drží dietu, razantně se vyhýbá právě pizze. A to je velká škoda, protože pizza může být klidně součástí diet. Její energetická hodnota se pohybuje mezi 200 až 370 kaloriemi, tudíž jeden či dva kousky pizzy rozhodně neuškodí.