Life

Lysá hora i letos lákadlem mnoha turistů

Jelikož to s cestami do zahraničí nevypadá letos zrovna slibně, většina lidí se uchyluje k dovoleným v Česku. Lidé prahnou po chvilce klidu, kdy utečou z toho strachu a zároveň také z toho neustálého neklidu. Většina lidí preferuje dovolenou v Krkonoších, stále velké množství turistů však pozorují i Beskydy, které jsou i letos lákadlem mnoha turistů. Důvodem je především Lysá hora a také možnost užít si wellness v Beskydech za odměnu v penzionu Jurášek. 

Wellness bude skvělou odměnou v případě, že Lysou horu zdoláte. Jak jsme zmínili, stále se jedná o atraktivní cíl mnoha turistů, kteří si chtějí právě tuto horu zapsat na svůj seznam zdolaných vrcholů. Zatímco někteří se vydávají po známých stezkách, které nejsou náročné, jiní volí trochu náročnější trasy. 

Jakou cestou se vydáte na vrchol vy?

Lysá hora je tím nejvyšším vrcholem Moravskoslezských Beskyd. Právě proto se jedná o tak atraktivní cíl turistů. Ze samotného vrcholu Lysé hory se nabízí opravdu působivý výhled, který je rozhodně nezapomenutelným zážitkem. 

V případě, že se rozhodnete zdolat tento nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd i vy, vyplatí se zvolit správnou trasu. Na samotný vrchol vede hned několik tras. Nejoblíbenější je pravděpodobně Bezručův výplaz, což není nejhorší terén – cesta je naopak snadná, bezproblémová, nenáročná. Je pojmenována po známém českém básníkovi, který se zdejší přírodou nechával inspirovat a který vnesl zdejší přírodu i do svých děl. 

Beskydy nejsou jenom o Lysé hoře

Samozřejmě pokud se vydáte na dovolenou do Beskyd, nemějte na seznamu věcí, které chcete vidět, jenom Lysou horu. Beskydy opravdu nejsou jenom o Lysé hoře, jsou také o jiných přírodních krásách. Za zmínku stojí zdejší Satinské vodopády, které jsou často označovány z poklad Beskyd. A jelikož se jedná o poklad, je tedy zřejmé, že ne každý je objeví.