Money

Jak lehce se zorientovat v nabídce půjček?

Půjčit si je někdy opravdu nutné. Každý z nás se může jednou dostat do situace, kdy bude například dlouho na nemocenské a výplata za daný měsíc nebude zrovna dobrá. Nebo můžete z ničeho nic z hodiny na hodinu dostat výpověď – život je přece jeden velký zákon schválnosti, a tak se není čemu divit, když se každý den může stát naprosto cokoliv. Někdy se tedy opravdu můžete dostat do situace, kdy vaše finance nebudou nejvyšší a účty za plyn, elektřinu, wifi připojení nebo za vodu budou místo toho velmi překvapivé, protože budou zase o něco vyšší než předchozí měsíc. Rodinu nechcete zatěžovat věčným půjčováním si, a tak se tedy zaměříte především na možné půjčení si. Hledáte nejvýhodnější bankovní, ale také nebankovní instituce, které by vám mohly pomoct s vaší tíživou situací. Než se ale pustíte do pátrání, nechcete se raději dozvědět několik tipů a rad, jak se přece jen v takové nabídce půjček zorientovat?

1. Dejte si pozor na možné pokuty a sankce

Vždy si řádně přečtěte podmínky jakékoliv bankovní nebo nebankovní instituce. Většinou se stává, že jsou v takové závazku schovány například pokuty za upomínky. První březen tohoto roku totiž omezil poplatky za předčasné splacení půjčky, a tak se banky rozhodly vydělávat jinde, a to konkrétně na pokutách za upomínky.

2. Nebojte se nebankovních půjček, ale vyvarujte se nelegálním poskytovatelům

Nebankovní půjčky jsou naprosto neškodné. Stačí si vždy najít jen potřebné recenze a možné zkušenosti bývalých klientů. Mnohdy jsou dokonce výhodnější než nabídky od bank. Dejte si však pozor na nelegální poskytovatele takových půjček, protože donedávna jsme se na území České republiky setkávali průměrně s šedesáti tisíci subjekty. O licenci totiž zažádala jen malá hrstka firem, a tak se většina rozhodla zamířit na trh s nelegální činností. Proto si vždy ověřte licence dané společnosti.