Fashion

Krajkované šaty i sukně se opět vrací!

Jednu dobu jste se především na plesích mohli setkat s šaty, které měly zhruba všechny dámy podobné. Jednalo se o kratší upnuté šaty, častokrát s dlouhým rukávem, kdy materiálem byla krajka, pod níž byla nějaká neprůsvitná látka. Tyto šaty v různé barvě, většinou tedy v černém odstínu, měla na sobě zhruba každá třetí žena, ale každé takové šaty slušely jinak. U tohoto typu šatů se totiž musí myslet na postavu dané ženy, která je má nosit. Nehodí se kdejaké osobě. Ještěže však konečně vyšly z módy, protože umělá krajka je něco opravdu strašného. Do módy se nyní dostal trochu jiný druh krajek a ten je naopak velmi stylový. Ovšem poznat kvalitní krajku, která se řadí do stylové skupiny, je někdy opravdu těžké. Zde tedy platí věta, která říká, že není krajka jako krajka. Na jakém kousku oblečení je však nejlepší a na jakých místech?

Krajka je nejlepší kolem výstřihu na zádech

Nejelegantnější krajka je například na dlouhých upnutých šatech, kdy je krajkou posázeno pouze místo kolem výkroje na zádech. Dále mohou být posety například ještě rukávy, ovšem vyhněte se rozhodně šatům, které jsou posázeny krajkou zcela – v potaz se bere ještě například jemná krajka z obyčejné látky. Tabu je především lesklé umělé zpracování, kdy z tohoto krásného vzoru vycházejí nevkusné nitě umělohmotného vlákna.

Nejhezčí krajkou na sukních je ta, která je naškrobená – tedy pevná. Jedná se o velmi vkusné provedení, které v sobě nese určitou elegantnost a zároveň i kvalitu odvedené práce. Člověk by řekl, že si může koupit oblečení s jakoukoli krajkou, ale v tomto se mýlí. Každá krajka je jiná a z jiného materiálu, pouze na vás je to rozhodnutí, do jaké se oblečete a jaká vám bude sympatická. Rozhodně však na tento vzor nevrhejte špatné světlo jen proto, že jste si prvně koupili tu nekvalitní krajku. Třeba se v obchodě setkáte s jinou a více kvalitnější, chce to jen dobře hledat.