Life

Jakého mazlíčka si vzít domů, pokud toužíte po každodenním mazlení?

Zatímco někteří lidé si pořizují domácího mazlíčka proto, že se nechtějí cítit sami, jiní zase prahnou po tvorovi, se kterým se mohou ustavičně mazlit. A to v nejlepším případě za předpokladu, že to má mazlíček sám rád. A kupodivu se takových tvorů najde ve zverimexech řada. Zatímco nějaké zvíře ubytujete v teráriu, jiné zase můžete vložit do ptačí klece postavené z hliníkových profilů. 

Není nad psa

Mezi vůbec nejvíce mazlivé tvory patří jednoznačně pes. Jejich přezdívka „nejlepší přátelé člověka” rozhodně nebyla jen tak někdy vyhozená do vzduchu bez důvodu. Je naprosto odůvodněná a také opodstatněná. 

Psi jsou stejně jako lidé velmi společenská zvířata, která potřebují být (stejně jako lidé) také milovaná. I proto vyžadují mazlení. Je to jejich přirozený projev lásky a také věrnosti. 

I prase touží být milováno

V souvislosti s prasaty se zase velmi často říká, že se člověk potí jako prase. A je škoda, že se ujalo toto tvrzení, protože například zvířata jsou velmi, velmi čistotní tvorové. A víte co? Také se velmi ráda mazlí. Jen to mnoho lidí skutečně neví, dokonce je to při pohledu na prase ani nenapadne. 

Mezi nejmazlivější druhy prasat patří například vietnamské prase, které je od přírody velmi společenské. Až se ho budete mít možnost někde dotknout, všímejte si, jak pozitivně reaguje na doteky.

Králíci jsou mazliví a roztomilí

A nesmíme zapomenout na králíky, kteří patří nejen k těm mazlivým tvorům, ale také k těm, kteří jsou velmi roztomilí. A k nim se člověk mazlí ostatně rád. V domácnosti nezaberou příliš mnoho místa, nejsou ani příliš nároční na péči nebo údržbu a jsou navíc i velmi zábavní. Oblíbí si je nejen děti, ale také ženy. A třeba i nějací pánové. 

Mimochodem, věděli jste, že mezi králíkem a člověkem může vzniknout velmi zajímavé pouto? Člověk by netušil, jak silné může být.

Jaké máme oblíbené domácí mazlíčky

  1. Kočka: Kočky jsou oblíbené pro jejich nezávislost a mazlivost.
  2. Pes: Psi jsou oblíbení pro jejich věrnost, možnost učit je řadě povelů a hlídání.
  3. Králík: Králíci jsou oblíbení pro svou nevinnost, hravost a interaktivnost.
  4. Papoušek: Papoušci jsou oblíbení pro jejich schopnost učit se slova a fráze.
  5. Rybičky: Akvária jsou oblíbená pro svou relaxační atmosféru a zdobení.
  6. Had: Hady jsou oblíbené pro jejich exotickou krásu a pohyblivost.
  7. Morče: Morčata jsou oblíbená pro svou hravost a přátelskou povahu.