Fashion

Jak nosit ledvinku

Ledvinky jsou v posledních letech obrovským trendem. A i když se z počátku zdálo, že budou rozdělovat společnost na ty, kteří ji doslova milují, a pak na ty, kteří ji nemohou ani vystát, nestalo se tak. Spíše se jedná o módní doplněk, kterému propadl prakticky každý. Jen tedy málokdo ví, jak ji kombinovat nebo nosit. Proto si to pojďme odtajnit! 

Ledvinky jsou populární od devadesátých let 

Vzpomínáte si na módu devadesátých let? I když jste v této době možná nežili, vidět ji nakonec můžete prakticky v každém obchodě. Přesně to, co se tehdy nosilo, se vrací do módy. Znovu. A kupodivu se stejným úspěchem. Když se však zaměříme jen a pouze na ledvinky, řekneme, že se nosily hlavně ve zlatých devadesátkách. Představila ji dokonce i jedna z hlavních hrdinek seriálu Sex ve městě, který byl pro každého módního maniaka jakousi modlou či věčnou inspirací.  

Dnes ji propagují hlavně influencerky nebo módní blogerky, které na módní doplněk však také nedají dopustit. Jak ji tedy nosí? 

Na bocích i kolem pasu 

Ledvinky je možné nosit na sto různých způsobů. Jedním z nich je nošení na bocích, kdy se může používat jako pásek. Stačí ji přetáhnout přes poutka od kalhot a máte skvělý doplněk, který zvýrazní postavu takzvaných přesýpacích hodin (což je efekt, kterého podle módních stylistů chcete docílit). Ostatně tento styl nošení je oblíbený i u mnoha influencerek. Je to podle nich praktický styl nošení. 

Pokud vám však na bocích vadí, můžete ji nosit i vepředu. Ledvinka kolem pasu vás rozhodně neudělá širší, to je jen mylná domněnka, která mezi lidmi koluje. Vybírejte však méně výrazný prvek, aby přímo nekřičel do očí. 

Ledvinka na zádech je také stylová 

Nikde se ale nepíše, že byste museli ledvinku nosit jenom kolem pasu. Nosí se také na zádech, což je styl nošení, který ocení hlavně ti, kteří úplně nepřišli ledvinkám na chuť. Nebo, chtějí je nosit, ale obávají se toho, co by na ně řeklo okolí. Na zádech nepůjdou tak vidět. 

Nicméně stále budou stylovým kouskem, který zpestří váš outfit. I když na první pohled nebudou bít přímo do očí.