Life

Jaké nápoje podpoří metabolismus, imunitní systém či hubnutí?

Jelikož se blíží plavková sezona, je třeba začít se sebou něco dělat. Doporučujeme se zaměřit na konzumaci zdravých pokrmů, svůj jídelníček musíte upravit přednostně. Ne nadarmo se říká, že jídelníček je sedmdesát procent úspěchu! Pokud změníte jídelníček, pak se jen dostatečně hýbejte a nezapomínejte na dostatečný pitný režim, bez kterého to taky nejde (to, co jste vypotili, musíte přece do svého těla zase dostat). Co se týče pitného režimu, odborníci doporučují vyhýbat se energetickým nápojům, alkoholu a také kávě, jelikož to jsou nápoje, které tělo dehydratují. Zaměřit byste se měli na klasickou vodu natočenou z kohoutku a na nápoje, které podporují metabolismus, imunitní systém či třeba hubnutí.

Pokud byste rádi dodržovali pitný režim nebo do svého těla dostávali více tekutin, ale voda vám není zrovna po chuti, doporučujeme se zaměřit na trochu jiné nápoje, které vám pomůžou jak urychlit metabolismus (tedy spalování kalorií), podpoří váš imunitní systém nebo vás podpoří v hubnutí.

Voda s citronem jako inovace klasické vody z kohoutku

Pokud nejste zastáncem klasické vody z kohoutku, doporučujeme její inovaci, a to vodu s citronem. Citron je ve vodě zdrojem vitaminu C, který zároveň podpoří váš imunitní systém podobně jako sirupy na imunitu nebo jiné podobné produkty, které mají za cíl upevnit imunitní systém člověka.

Seznamte se s ajurvédskou kávou s garcínií

Sice jsme řekli, že žádnou kávu byste pít neměli, ale každé pravidlo má svou výjimku, jež jej potvrzuje. Tou výjimkou je ajurvédská káva s garcínií, což je kávovinová směs z přírodních himalájských bylin obohacená o směs čekanky a bylinky zvané garcínie.  Nejen, že bojuje proti tukům v těle, ale také zbavuje člověka vysoké hladiny špatného cholesterolu.

Zeleninové šťávy, smoothie

Jistou alternativou jsou také smoothie či zeleninové šťávy, které nejen, že zasytí, ale také skvěle osvěží a dodají tělu všechny potřebné látky a živiny.