Beauty

Chyby, kterých se dopouštíme při nanášení suchého šamponu

Suchý šampon je vynález, na který nedají lidé dnes dopustit. Dříve o něj nikdo nezavadil ani pohledem, dnes je to spása, kterou musí každý vlastnit. Pokud zkrátka vaše vlasy po ránu nevypadají nejlépe, jsou mastné a bez života, ale nemáte čas na jejich umytí a dlouhé schnutí, použijte suchý šampon, díky němuž vám nikdo nebude věřit, že před pár chvílemi jste měli vlasy mastné a bez života. I když je suchý šampon vynález, na který mnozí lidé nedají dopustit, neznamená to ale, že ho každý používá správně. I při nanášení suchého šamponu se můžeme dopustit několika chyb, které bohužel vlasy velmi ničí.

Šampony jsou skvělá věc, zejména pak suché šampony. Nezapomeňte i je mít od těch nejlepších značek na trhu. Na vlasové kosmetice by se nemělo šetřit. Doporučujeme hlavně značky, jako je Goldwell nebo Salerm Cosmetics. Nicméně i když budou šampony pocházet z dílny kvalitních značek, stejně se vyvarujte níže zmíněným chybám, které mohou způsobit, že vlasy budou bez energie a bez života.

Nestříkejte suchý šampon příliš blízko pokožky hlavy

Mnohé ženy si myslí, že čím blíže k pokožce hlavy nastříkáte suchý šampon, tím účinnější bude. Jenže tak to nefunguje. Aby byl výsledek co nejefektivnější, suchý šampon by se měl stříkat alespoň dva nebo tři centimetry od pokožky hlavy. Pokud máte suchý šampon v podobě sypkého pudru, doporučujeme si vlasy pak protřepat po nanesení.

Až příliš mnoho šamponu

Stejně jako při klasickém mytí vlasů vodou, i v tomto případě platí, že všeho moc škodí. Nepoužívejte suchého šamponu více, než je nutné. Pokud to se suchým šamponem přeženete, vlasy udusíte a budou vypadat ještě hůře.

Nevmasírujete ho do vlasů

Suchý šampon opravdu nestačí nastříkat do vlasů a odejít na večírek. Je třeba ho do vlasů vmasírovat, jen tak budou vlasy vypadat jako zrovna umyté. Pokud suchý šampon do vlasů nevmasírujete, zůstane šampon na povrchu vlasů a žádného efektu se nedočkáte.