Life

Chladné dny plné nepříznivého počasí dorazily. Co v takových dnech podniknout?

Chladné dny se k nám opět dostavily, což znamená, že je třeba vytáhnout teplejší oblečení. Ovšem ještě nám počasí nepřeje natolik, abychom nevytahovali paty z domu. Můžeme toho ještě tolik podniknout, dokud nepřijdou první letošní mrazíky. To, že občas zaprší a že je sychravo, to k podzimu zkrátka patří, ovšem není to důvod k tomu, abychom trávili veškerý svůj volný čas u oblíbených seriálů. To vám raději poradíme, co během chladnějších podzimních dnů podniknout například s přítelem, přítelkyní nebo s kamarádkou.

1) Kino

Pokud počasí nebude přát, pokud bude neustále lít jako z konve, můžete se vydat zhlédnout nějaký nový snímek v kině. Velmi očekávaných snímků je nyní v nabídce habaděj, proto dvakrát neváhejte a do kina jděte. Kde jinde dělají popcorn tak skvělý, kde jinde si pochutnáte víc na nachos se sýrem? V kině je to nejlepší, zejména pokud jste v dobré společnosti.

2) Zoologické zahrady

Pokud jste v létě nestihli zamířit do zoologické zahrady, zkuste to na podzim. Přece jen podzim se nese ve znamení i krásných dnů, i když není zrovna nejtepleji. Zvířata však budou daleko čilejší než kdy jindy, proto jsou zoologické zahrady na podzim krásnějším a zároveň větším zážitkem.

3) Lom Amerika

Jestli se budete nacházet poblíž Karlštejnu, zavítejte i k lomu Amerika. Jedná se o lom, který je v každém ročním období krásný, jinak působivý a dech beroucí. Natáčel se zde například Limonádový Joe a dnes se v lomu už bohužel koupat nesmí. To však neznamená, že bude zážitek z lomu méně intenzivní.

4) Hrady, zámky

Podzim je poslední příležitostí vydat se na zámek nebo hrad. V současné době je hradů a zámků otevřených a veřejnosti zpřístupněných mnoho, ovšem všechny zavírají nejpozději v říjnu. V době zimy se totiž na hradech nedá být, je tam nejen zima, ale také k mnohým hradům je cesta neupravená, tedy nebezpečná.