Life

3 rady, jak se správně starat o orchideje

Každá žena se snaží o to, aby její domácnost byla jako lusk. Většinou se dbá hlavně na úklid, který se pravidelně koná většinou v sobotu, protože to je takový volný den, který je vhodný právě k domácímu uklízení. Jenže mimo uklízení se ženy snaží i o to, aby v jejich domácnosti bylo stále příjemně a aby zdejší atmosféra měla něco do sebe. Proto je důležité dbát v domácnosti i na doplňky, které dělají domov domovem.

Co se týče doplňků, které už od pohledu zabydlí – nejedná se jen a pouze o takové doplňky, mezi něž se řadí hlavně fotografie nebo výrobky dětí, které přinesly ze školky. Jsou to hlavně i květiny. Květiny už odjakživa zútulní domácnost naprosto fenomenálně. Naštěstí existují i takové druhy květin, o které je schopen postarat se i ten, kdo květinám absolutně nerozumí.

Mezi nejoblíbenější druhy pokojových květin patří rozhodně orchideje, ovšem právě tyto květiny jsou vhodné jenom pro zahradníky a zahradnice – musí se o ně totiž starat.

1) Speciální půda je základ

Mnoho lidí neví, že se musí orchideje sadit do takového substrátu, který je určen jenom pro orchideje jako takové. V jiném substrátu hynou, a tak nepokoušejte štěstí a raději si pořiďte substrát, který si pořídit máte.

2) Zalévání je jiné než u ostatních květin

Orchideje mají taky speciální květináče, do kterých se sadí. Jsou takové, které jsou vhodné pro zalévání. Orchideje se totiž nesmí zalévat klasicky z vrchu. Musí se do vody namočit zespod, chvilku se tam musí nechat a teprve potom se vyndají – když je hlína nasáknutá. Jinak se orchideje zalévat nesmějí.

3) Kropte listy, nikoliv květy

Při kropení dávejte pozor na to, abyste kropili jenom listy – nikoliv květy jako takové. Je to z toho důvodu, že listům kropení nevadí (ba jim to dokonce prospívá a vyhnete se tak prachu), ale květy pod tíhou vláhy uvadají.