Money

Jak začít spořit na Vánoce?

Jelikož je tu listopad, tak se pomalu ale jistě musíme rozloučit s podzimním obdobím a musíme se připravit na krušnou, tuhou a chladnou zimu. Zima v sobě však nenese jenom oblíbené nakupování zimního oblečení, ale také v sobě nese nakupování vánočních dárků. Začít byste rozhodně měli už nyní, protože zanedlouho přijde to vánoční davové šílenství, budou neskutečně dlouhé fronty v obchodech a hlavně bude všude vyprodáno, tudíž jen stěží najdete to, co jste svým blízkým chtěli vlastně koupit.

Jenže s těmito vánočními nákupy se také pojí obrovské výdaje. Opět vám vánoční dárky zasáhnou do rodinného rozpočtu, na to se bohužel musíte připravit. Proto se už nyní rozhodněte trochu spořit, ať během necelých dvou měsíců stihnete naspořit aspoň něco.

1) Prohrabte své skříně a prodejte nepotřebné

Nejlepší přivýdělek spočívá v tom, když si prohrabete své skříně. Prohrabete si nejen věci, ale také samozřejmě i oblíbené nádobí v kuchyni nebo jiné doplňky do domácnosti. Všechno můžete hodit na internet, všechno můžete lehce prodat. Zkuste to.

To, co utržíte, si schovejte do nějaké pokladničky. Díky tomu, že si je schováte do pokladničky, tak budete mít jistotu, že něco už na vánoční dárky máte našetřeno. Pomůže vám to pak při nakupování a vánoční dárky vám tak moc nezasáhnou do rodinného rozpočtu.

2) Přivýdělky

S Vánocemi se navíc pojí i řada přivýdělků. Zkuste to taky – na internetu si najděte mnoho různých brigád, které můžete dělat ve svém volném čase. Například na Mikuláše hledají ochotné lidi, kteří se převléknout do kostýmů a budou se starat o nadílky dětem. Za takovou čtyřicetihodinovou akci dostanete nejméně čtyři stovky, což se rozhodně vyplatí.

Dobré brigády jsou možné i v obchodech značky Douglas, kde během vánočních svátků probíhají balení dárků. Můžete si vybrat směnu a balit dárky zákazníkům. Přivýdělek bude určitě nejen finanční, ale také i v podobě nějakého poukazu.