Life

Fialky a jak se o ně správně starat

V domácnosti většinou ženy dbají na to, aby to u nich bylo krásné. Mnohdy se dbá hlavně na detaily, které dělají ten pozitivní dojem. Samozřejmě všechno musí být sladěno do barev, každá polička musí být naprosto bez prachu. Jenže mnohdy máme dilema takové, že nevíme, co postavit na okenní parapety. Jistě, okenní parapety jsou určeny hlavně pro květiny, ale někdy je těžké vybrat to, jaký druh květiny se na okenní parapet hodí.

Většinou se volí stálezelené květiny, které se nám vždy hodí do jakékoliv místnosti jakékoliv barvy. Proto jestli patříte k těm, kteří ve své domácnosti potřebují neustále nějakou změnu, pak byste rozhodně měli sáhnout po stálezelených rostlinách, protože ty se vám opravdu hodí k jakékoliv barvě.

Jestliže však chcete zůstat u dané barevné kombinace, pak se nebojte ji sladit třeba s barvami fialek.

Nenáročná, přesto tak krásná!

Fialky jsou oblíbené hlavně proto, že jsou nenáročné. Ovšem mnoho žen si je vybírá i z toho důvodu, že nějaký druh fialky se vždycky hodí do dané místnosti, v níž květina má být. Fialky najdeme dneska v mnoha různých barvách – v růžové či ve fialové, které jsou nejčastější, dále jsou unikátní bílé fialky nebo třeba modré fialky. Ovšem najdeme je i žíhané, kdy jsou smíšené vyjmenované barvičky – ty jsou kupodivu nejžádanější (asi proto, že je to takové zajímavé).

Nicméně fialky jsou nenáročné. Okenní parapet je pro ně ten nejlepší – je to místo, kde je stále dostatek světla, ale není tam nikdy přímé světlo díky žaluziím. Navíc jsou v pokojové teplotě, což jim taky vyhovuje.

Jak je správně zalévat?

Fialky se nikdy nezalévají z vrchu, protože voda by mohla díky spolupráce se světlem zničit květy a listy. Listy začnou uhnívat (stejné je to i při přelévání), květiny schnout. Proto ke každé fialce patří i takový ta mistička, do níž se vždy lije voda a kytička se z ní napije tak, jak potřebuje.