Life

Zdravotní problémy, které způsobuje workoholismus

Pokud hovoříme o workoholismu, hovoříme o pojmu označujícím závislost na práci. V současné době se jedná o pojem poměrně známý, který mnohým lidem není nijak cizí. Lidé, které lze označit za workoholiky, mají práci na prvním místě, neumí se bavit o ničem jiném než o práci, neustále odkládají své koníčky a nemají část na rodinu a přátele. Bez práce si nedovedou představit ani minutu, neumí odpočívat a zároveň jim nedělá problém pracovat od rána do večera. Bohužel si jen hrstka workoholiků uvědomuje, že workoholismus s sebou nese i celou řadu zdravotních problémů. Už jenom z toho důvodu je třeba s workoholismem co nejdříve zatočit. 

Slábne imunitní systém a zvyšuje se krevní tlak

Jak již bylo zmíněno, workoholici jsou lidé, kteří nezají odpočinek a kteří ani odpočívat neumí. Bohužel jejich tělo se doslova přemáhá, což vede posléze ke zdravotním problémům. Workoholismus se podepisuje jak na fyzickém, respektive tělesném, tak i na duševním zdraví člověka. 

Vlivem workoholismu začíná slábnout imunitní systém a dochází k častějším bolestem hlavy a taktéž k častější únavě. Zvyšuje se riziko kardiovaskulárních onemocnění, na které se podle posledních statistik nejvíce umírá v České republice. Řada onemocnění srdce je způsobena vysokým krevním tlakem, který workoholiky taktéž postihuje a který je pro člověka velice nebezpečným jevem. 

Lidé, jež jsou závislí na práci, velice často trpí nespavostí, taktéž jsou neklidní a v mnoha případech se dostavuje i nesoustředěnost. Nejsou uvolnění, v těle se jim hromadí napětí a stres, jenž je taktéž důvodem mnoha onemocnění. 

Stres řeší workoholici kouřením, pitím i léky

Workoholismus je pro člověka velice nebezpečný především z toho důvodu, že vede k dalším závislostem. Lidé své zdravotní problémy i duševní problémy léčí nadměrným kouřením, pitím nebo léky, na kterých se postupem stávají závislí.