Beauty

Zásadní přínosy kolagenu pro naše zdraví

To, že je kolagen důležitý pro naše tělo i zdraví jistě víte. Že bojuje proti vráskám, proti lámání nehtů a obecně proti stárnutí, to už možná taktéž víte. Co ale možná nevíte, tak je fakt, že kolagen je na klouby i na podporu růstu vlasů. V těle ho sice máme, ale po třicátém roce života se jeho produkce snižuje a pomalu, ale jistě se z těla vytrácí. Rádi bychom řekli, že se nedostatek kolagenu projevuje jenom ztrátou pružnosti a elasticity pokožky, ale není to tak. Nedostatek kolagenu má negativní vliv také na klouby, svaly, šlachy a další. Je totiž obsažen prakticky v každé části našeho těla. 

Proč ho tedy do těla dodávat i v době, kdy se z těla ztrácí, respektive začíná vytrácet? Zmiňme si několik zásadních přínosů kolagenu pro naše zdraví a odhalme si tak i odpověď na pokládanou otázku. 

Kolagen pro zdravá střeva

Kromě toho, že dostatek kolagenu udržuje naši pleť pružnou a elastickou je kolagen prospěšný i pro naše střeva. Konkrétně zmírňuje příznaky některých střevních obtíží, není to tedy jenom efektivní bojovník proti vráskám. Odborníci rádi tvrdí, že kolagen jakýmsi způsobem opravuje střeva. Je všeobecně známé, že kolagen je jakýmsi lepidlem, bez něhož bychom nedrželi pohromadě. A střeva jsou toho ukázkovým příkladem. 

Kolagen pro náš mozek

Za zmínku stojí také fakt, že kolagen je prospěšný pro náš mozek. Bylo prokázané, že právě tato ve vodě nerozpustná bílkovina je skvělou prevencí proti Alzheimerově chorobě. Umí totiž ochránit mozkovou kúru před nadměrným ukládáním látek, jež stojí za vznikem Alzheimerovy choroby. 

Kolagen proti onemocnění srdce

Věděli jste, že kolagen efektivně snižuje hladinu špatného cholesterolu v krvi? To se hodí, protože právě vysoký cholesterol je důvodem vzniku kardiovaskulárních onemocnění, na něž v České republice umírá každoročně nejvíce lidí.