Fashion

Jak vybrat boty na motorku?

Pohodlné a bezpečné boty dokáží mnohé – výborně se s nimi řadí, skvěle sedí na noze, ochrání naše tělo před nepřízní počasí i následky případné kolize. Jak vybrat boty na motorku, abyste byli spokojeni? Jedná se o stejně důležitou část výzbroje, jakou jsou například moto kalhoty nebo rukavice.

Styl jízdy určuje obuv

Nejprve si musíte odpovědět na několik základních otázek. Abyste si co nejlépe vybrali, bude vás zajímat zejména:

  • Jak velkou míru ochrany nohy od bot očekávám?
  • Mám v plánu cestovat po silnici, nebo se budu pohybovat na okruhu či v terénu?
  • Jaký stroj mám a jaký je můj nejčastější styl jízdy? 
  • Vím, kolik chci do bot investovat? 
  • Mám nějaké přání ohledně designu bot?

Když si na tyto otázky odpovíte, výrazně se zrychlí výběr. Najednou si nebudete vybírat ze stovek různých produktů, ale jen z těch, které vyhovují vašim požadavkům. Styl jízdy a povrch, po kterém se převážně pohybujete, určují materiál a styl, jaký budou boty mít. 

Pohodlí i bezpečnost

Boty si nepořizujeme pro parádu, ale především jako ochranný prvek pro naše nohy. Kvalitní obuv drží nohy i v případě kolize, boty se nevyzují. Když si boty vybíráte, zvolte svou běžnou velikost. Pokud jezdíte i v chladném počasí, je dobré počítat s tím, že se do nich vejde i teplejší ponožka. Bezpečnostní prvky volte podle stylu své jízdy. Vždy platí, že by boty na motorku či skútr měly krýt alespoň kotníky, ideálně pak také holeň. 

Konstrukce boty a cena

Základní otázka u kvalitní obuvi je, zda je bota šitá či lepená. Podle toho můžete odhadnout budoucí životnost boty v případě, že budete jezdit častěji a také v nestálém počasí. Abyste dojeli domů se suchýma nohama, zjistěte si také, jak na tom jsou boty s voděodolností. Celková cena výrobku se tak odvíjí od celé řady požadavků. Boty na motorku vám vydrží dlouhé roky, proto se rozhodně nevyplatí na kvalitě šetřit. 

Při výběru bot na motorku sledujte především jejich účel a bezpečnostní prvky.