Beauty

Tipy, které zatočí s nepříjemnými a viditelnými lupy

Nosíte rádi černé oblečení, ale bohužel jste zjistili, že trpíte lupy? Abyste se nemuseli oblíbeného černého oblečení vzdávat (lupy na něm jdou vidět opravdu výrazně), zkuste s lupy zatočit. Drtivá většina lidí sáhne hned po šamponu proti lupům, ale buď nejsou tak účinné, jak se píše na obale, nebo si je dostatečně nesmyjí, tudíž tvorbu lupů jen podpoří. Máme pro vás proto daleko efektivnější rady a tipy, jak se lupů zbavit. Co vyzkoušíte jako první? 

Lupy trápí nejednoho člověka. Jedná se o projev vysušené a suché pokožky hlavy, která svědí. S lupy však naštěstí lze zatočit, jen to chce vědět, jak. A my vám několik rad a tipů přinášíme.  

Zařaďte do svého života oleje 

Co pomůže hydratovat pokožku hlavy? Jednoznačně olej. Olej je v současné době velmi oblíbený, zejména tedy ten kokosový. Pokud kokosový olej budete nanášet pravidelně na pokožku hlavy (a po krátkém působení olej smyjete), dočkáte se zanedlouho krásně hydratované pokožky hlavy, kterou opravdu nesužují žádné viditelné lupy.  

Pomůže i sklenka s jablečným octem 

Ani na jablečný ocet nedejte dopustit. Konkrétně sklenka jablečného octa opravdu může pomoct. Ocet totiž obsahuje kyselost, která výrazně pomáhá snižovat svědění a loupání kůže. Dokáže tedy uklidnit pokožku hlavy.  

Jedlá soda jako další pomocník 

Jedlou sodu je možné využít mnohými způsoby. Například je možné ji využít v boji proti lupům. Stačí, když si do vody přisypete trochu jedlé sody a umyjete si s ní hlavu. Jedlá soda je známá tím, že dokáže zklidnit podrážděnou pokožku na hlavě. Taktéž spasí vlasy po nevhodném použití šamponů nebo jiných stylingových produktů.  

Zkusili jste to i s ústní vodou? 

Málokdo to ví, ale také ústní voda je spasitel. Smíchejte si ústní vodu s vodou z kohoutku a směs nalijte na vlasy, jak z nich smyjete šampon.