Beauty

Švestkový olej v produktech a jeho účinky

Švestka jako zázrak v kosmetických produktech. Součást tradiční východní medicíny v podobě přírodní kosmetiky nebo jen tak, ve své čisté podobě. 

Původ švestky domácí 

Nejprve si řekněme něco o samotné slivoni neboli švestce domácí. Je to strom z rodu Prunus, pocházející především z jižní Číny. Švestkové výtažky se používají v tradiční čínské, korejské a japonské medicíně více než 2 000 let. Za jejím vznikem stojí pravděpodobně křížení trnky a slivoně třešňové. 

Široké využití 

Zralé plody obsahují přibližně 80% vody, cukr, třísloviny, organické kyseliny a minerální látky (vápník, hořčík, železo, draslík, sodík a další) a vitaminy (A, B1, B2, E, C). Obsahují také 13 druhů omega mastných kyselin. 

Švestky a výtažky z nich jsou využívány v kuchyni, při redukci tělesné hmotnosti, pro své výrazné antioxidační účinky a své místo si našly i v kosmetice, především v přírodních produktech. 

Švestkový olej se získává lisováním švestkových jader za studena. 

Využití švestkového oleje 

Švestkový olej našel využití v celé řadě kosmetických produktů. Zamilujete si ho nejen díky jeho výborným vlastnostem, ale také nezaměnitelné marcipánové vůni. 

Pleť a pokožka 

Vysoký obsah vitaminu C pomáhá pleť omladit. Švestkový olej je hypoalergenní, je lehký, rychle se vstřebává a nezanechává mastný film. Pleť je sametově hebká a zářivá. Neucpává póry, takže se hodí i pro problematickou a aknózní pleť. Hydratuje a je protizánětlivý. Najít ho můžete například v čistících tonicích. 

Pomáhá zmírnit projevy stárnutí a pomáhá při redukci strií. Pokožku opravuje a zpevňuje. 

Nejen na pleť, ale také na pokožku se hodí oblíbená švestková mýdla, která opět najdou využití především u suché pokožky. Hodí se pro pleť trpící lupenkou či ekzémem. 

Rty, vlasy, nehty 

Olej rty vyživí a hydratuje a zároveň jim dodá nádech lesku. Balzámy na rty se švestkovým olejem mají ochranné účinky. 

Švestkový olej zlepšuje pevnost vlasů a pomáhá je hydratovat. Je vhodný pro lámající se a krepatící vlasy a jako ochrana a výživa při jejich výrazném namáhání, například při častém fénování nebo používání žehličky na vlasy. 

Své využití najde také v péči o nehty. Vyživuje je a jemnou kůži kolem nehtů pomáhá hydratovat.