Life

Co je rozhodujícího při výběru matrace?

Přemýšlíte nad tím, že budete investovat do nové matrace? Špatně se vám na té staré spí, trpíte nespavostí nebo vás každé ráno po probuzení bolí páteř? Ať už je to tak či onak, matrace je v takových situacích opravdu řešením. V ideálním případě si matraci vždycky vyzkoušejte, pokud však chcete objednávat z internetu, vyhněte se levným matracím a zároveň se řiďte několika pravidly. Jakými?

Jak vybrat matraci – to je oč tu běží. Lidé dnes nevědí, pro jakou matraci se mají rozhodnout, když je na trhu tolik matrací, z nichž jedna vypadá lépe než druhá. Jak jsme zmínili, při výběru matrací se stačí řídit několika pravidly, která jsou při výběru matrace rozhodující. 

Hmotnost člověka hraje roli

I když se obvykle stydíte za svou váhu, v tomto případě byste ji měli odborníkům prozradit. Důvodem toho je to, že hmotnost hraje roli při výběru matrací. Obecně platí, že těžší lidé by měli volit matraci tvrdší, lidé s nižší hmotností by měli volit matraci měkčí. 

Každá matrace má navíc jinou nosnost, a tak se o nosnosti matrace informujte předtím, než matraci koupíte. 

Poloha hraje roli taktéž

V souvislosti s výběrem matrace si musíte položit jednu otázku, a sice v jaké poloze spíte? Právě poloha je velice důležitá. Pakliže spíte na zádech, pravděpodobně budete potřebovat tvrdší matraci, aby vás ráno záda nebolela. Jestliže ale spíte převážně na boku, budete preferovat spíše měkčí matraci, do které se vám rameno pěkně zaboří. 

I výšku matrace berte v potaz

Co je třeba brát taktéž v potaz? Rozhodně výšku matrace. Každý odborník by vám měl umět říct, jak by měla být ideální matrace vysoká. Pokud matrace není dostatečně vysoká, nemůžete se divit tomu, že jste se nevyspali dobře a dostatečně už pěkných pár týdnů. Výška matrace se opět odvíjí i od zmiňované hmotnosti člověka. Lze říct, že všechna pravidla se všemi dalšími úzce souvisí.