Life

Regály mohou být skvělí pomocníci ve vaší kuchyni

Regály jsou skvělým zařízením do místností, jako jsou garáže nebo kůlny, protože v těchto místnostech se na estetiku příliš nehledí. Věděli jste ale, že takový regál může být velmi moderní součástí také obytných částí domu, jako je například kuchyně? Stačí si vybrat vhodný typ a můžete získat moderní doplněk ve svém interiéru. 

Jaký materiál? 

To, z čeho je materiál vyroben, udělá hodně. V podstatě můžeme vybírat ze čtyř druhů materiálů: 

  • Dřevěný regál: může jít například o regál na vína nebo i jiné, větší regály. Výhodou dřeva je jeho estetická funkce. Nevýhodou pak může být nižší nosnost. 
  • Plastový regál: jeho výhodou je odolnost vůči korozi, takže jej můžete vystavit i náročnějším podmínkám, jako je například vlhkost. Hodí se tedy nejenom do kuchyně, ale například také do koupelny. Počítejte ale s poměrně nízkou nosností. 
  • Kovový regál: tento toho bez pochyb unese nejvíce. Nemusí ale v interiéru vypadat pěkně. Využít jej ale můžete ke skladování potravin ve spíži. 

Kam regál umístit? 

Pokud mluvíme o kuchyni, pak máme hned několik možností. Regály mohou splnit funkci kuchyňských skříněk, kde jsou namontovány například místo horních skříněk. Jejich výhodou bude vysoká nosnost (závislá na druhu materiálu) a současně přehled, kde co máte. Na druhou stranu ale budete muset své nádoby uklízet, aby to v kuchyni nevypadalo nevzhledně. Věci umístěné na regálu nejsou chráněny proti prachu. Regály ale můžete použít jako jakékoli jiné skříňky, třeba i v menších velikostech. 

Speciální regály do kuchyně 

Další možností jsou speciální regály, jako je například ten na víno. Ten může mít i estetickou funkci, pokud jej ale umístíte v pokojové teplotě, nemůžeme očekávat, že vína skladovaná v tomto regálu budou mít vhodnou teplotu k podávání. Velice pěkně vypadají také skleněné regály, které můžete použít i do menších prostor, protože dodávají dojem vzdušnosti.