Life

Pravidla pro správnou meditaci

Jak vyhnat stres z těla? Jak se konečně uklidnit? Jak mít chvilku jenom sama pro sebe? To jsou otázky, na které je jenom jediná odpověď, a to meditace. Meditaci by zejména v dnešní hektické době měl provádět naprosto každý, bohužel tomu tak není. Jen málokdo si najde pár minut na to, aby si sednul do meditační pyramidy a začal relaxovat. Zatímco někteří si čas nenachází, jiní nevědí, jak na to. Prozraďme si proto pár pravidel, jak na úspěšnou a správnou meditaci, která vyžene z našeho těla stres a nahromaděné napětí. 

Stejně jako jiné sporty, i meditace má svá pravidla, kterých je třeba se držet, abychom meditovali správně. V případě, že si však ani po níže uvedených pravidlech nejste svou meditací jistí, najděte pomocníka v podobě mobilních aplikací. Existuje jich v dnešní době mnoho a mohou být vaším průvodcem i kontrolorem, abyste při meditaci nepodváděli. 

Zpátky však k pravidlům, které se meditace týkají. Jak tedy na to?

Pravidla pro správnou meditaci

  • Zaměřte se na dech. Dech je ta síla, ta alfa omega celé meditace. V ideálním případě byste se měli snažit dýchat do břicha, nikoliv do prsou, stejně tak byste měli dýchat a vydechovat nosem, nikoliv ústy. 
  • S meditací začněte pomalu. Pakliže jste doposud nemeditovali, měli byste s touto činností začít pomalu. Nemusíte meditovat denně dvě hodiny, začněte s deseti, patnácti minutami v době, kdy je vám příjemně. 
  • Meditujte pravidelně. To je u meditace velice důležité. Vyberte si zmiňovanou příjemnou část svého dne a provádějte meditaci zprvu pár minut. Provádět meditaci lze například před či po snídani, během polední pauzy nebo třeba večer před spaním. 

Pokud vám meditace nejde

Jak již bylo zmíněno, pomocníkem v případě, že vám meditace nepůjde tak, jak byste chtěli, jsou mobilní aplikace, z nichž řada je k dostání zdarma. Na internetu však najdete také řadu meditačních technik, které vám mají pomoct například s dechem.