Life

Co nového chystá studio Marvel?

Kdo by nemiloval studio Marvel a filmy, které z dílny zmiňovaného studia pochází. Filmové snímky ze studia Marvel se řadí k nejsledovanějším a nejvíce výdělečným filmům historie a každý nový snímek vítá v kinech tisícovky návštěvníků, fanoušků a také kritiků, kteří chtějí napsat něco o novince, která byla tak očekávaná a sledovaná. I minulý rok přinesl celou řadu unikátních snímků, podívejme se však na budoucnost a na to, co nového studio Marvel čeká v následujících letech.  

Shang Chi and the Legend of the Ten Rings 

Datum premiéry: 12. února 2021 

Marvel pracuje na vývoji filmu Shang Chi. Zaměstnal scenáristy Davida Callahama a režiséra Destina Daniela Crettona, a do hlavní role obsadil herce Simu Liu. To je zatím víceméně vše, co doposud o filmu víme. Shang Chi bude první asijský superhrdina MCU. Je známý svým mistrovským ovládáním kung-fu, takže ani nepotřebuje žádné speciální schopnosti (stejně jako Black Widow). 

Doctor Strange in the Multiverse of Madness 

Datum premiéry: 7. května 2021 

Víme, že se pracuje na pokračování příběhu Doctora Stephena Strange ztvárněného Benedictem Cumberbatchem. Filmu bychom se měli dočkat v roce 2021 a padouchem by mohl být Nightmare, vládce snové dimenze, která se živí sny lidstva, aby přežila. 

Guardians of the Galaxy Vol. 3 

Datum premiéry: v roce 2021 

Třetí film o Strážcích Galaxie měl původně být uveřejněn mnohem dřív, ale došlo ke zpoždění, když režisér James Gunn byl napřed vyhozen a poté znovu najat. O zápletce filmu nic nevíme, ale můžeme spekulovat, že Strážci Galaxie by mohli hledat Gamoru, která zmizela na konci Avengers: Endgame. Další variantou je, že by tento film mohl představit nového hrdinu, Adama Warlocka. 

A samozřejmě bychom se mohli dočkat Thora jako člena Strážců Galaxie, neboť se k nim na konci Endgame připojil. Mohlo by tak jít o parádní týmovou komedii. 

Black Panther 2 

Datum premiéry: 6. května 2022 

První Black Panther je nejvýdělečnějším filmem MCU, tedy s výjimkou skupinových filmů o Avengers. Chadwick Boseman se vrátí jako král Wakandy a na režijní židli se opět, stejně jako v jedničce, posadí Ryan Coogler. O příběhu zatím bohužel nic nevíme. 

Captain Marvel 2 

Datum premiéry: v roce 2022 

Poslední film, jehož vznikem jsme si jistí, je pokračování Captain Marvel. Film bude pravděpodobně dějově zasazen mezi první film odehrávající se v roce 1995 a Endgame. První film skončil, když se Captain Marvel vydala do vesmíru, aby Skrullským uprchlíkům pomohla najít nový domov. Rovněž slíbila, že se vrátí na domovský svět Kree, aby ukončila jejich nadvládu. 

Aby toho nebylo málo, Ronan Žalobce by mohl naplnit svou hrozbu, že se vrátí pro Captain Marvel. Máme se tak podle všeho na co těšit.