Life

Jak si vychutnat sushi?

Přece jenom se nejedná o pokrm, který si dopřáváte dnes a denně, i když tedy je to samozřejmě možné. Někteří lidé opravdu konzumují sushi dnes a denně, ovšem to nedoporučujeme. Raději se inspirujte samotnými Japonci, kteří konzumují sushi jenom při výjimečných událostech. Ostatně vraťme se k tématu – vychutnat si sushi, to je důležité. Proto přinášíme pár tipů, jak si sushi opravdu vychutnat, abyste z tohoto pokrmu měli ještě větší gastronomický zážitek. 

Ať už využijete rozvoz sushi v Ostravě nebo zamíříte rovnou do sushi restaurace v Ostravě, v každém případě byste si měli sushi pořádně vychutnat.

O sushi se říká leccos. Co je však pravdou? Pravdou je například to, že se jedná sice o japonský pokrm, ale jeho kořeny jsou v daleké Číně. Ostatně takto je tomu u mnohých japonských pokrmů. Řekli byste si, že jsou to typické japonské pokrmy, přesto mají čínské kořeny. I když tedy i sushi má své kořeny v Číně a ne v Japonsku, stále platí to, že je třeba si pokrm náležitě vychutnat. Ale jak?

Jezte sushi správně

Abyste si sushi opravdu vychutnali, měli byste ho správně jíst. Vyhněte se především hůlkám, s nimiž se sushi opravdu nejí. Sushi se jí rukama, právě proto je i tak malinké – aby se vešlo do rukou a aby se snadno hodilo do úst, kde se maximálně dvakrát přežvýkává. 

Do sójové omáčky nenamáčejte rýži

Sójová omáčka k sushi neodmyslitelně patří. Sushi si do ní totiž namáčíme pro lepší chuť. Většina z nás se však dopouští jedné velké chyby, a sice takové, že do omáčky namáčí rýži. Jenže ta se do sójové omáčky nenamáčí namáčí se do ní naopak jenom samotná ryba. Sushi vždy tedy namáčejte do sójové omáčky rybou dolů a namáčejte sushi v sójové omáčce jen zlehka, nepřehánějte to, ať se úplně neztratí chuť sushi. 

Buď wasabi, nebo omáčka

Wasabi je nedílnou součástí sushi. I když si to mnohdy ani neuvědomujete, wasabi se nachází v každém sushi. Můžete si však sushi ve wasabi ještě trochu obalit, než hodíte sousto do úst. Pokud se však rozhodnete pro wasabi, zapomeňte na omáčku. V tomto případě patří, že buď omáčka, nebo wasabi.