Fashion

Nakupujte bez výčitek. Zamiřte do vintage českých obchodů

V posledních měsících se k módě přistupuje krapet jinak. Dbá se především na naši planetu, která je kvůli nám znečišťována. Životní prostředí kolem nás už není takové, jaké bylo kdysi, což řada lidí chce změnit. Mění proto své ekologické návyky a snaží se šetřit planetu, co jen to jde. Jelikož dochází k velkému znečišťování i během výroby oblečení, lidé se naučili kupovat oblečení v obchodech s udržitelnou módou. Udržitelná móda je opravdu skvělá, je kvalitní a nezatěžuje tak moc životní prostředí. A u nás se najde rovnou několik obchodů, kde lze nakupovat bez výčitek k životnímu prostředí.  

Pokud i vy chcete nakupovat bez sebemenších výčitek, prozraďme si právě několik obchodů, kde takto lze nakupovat.  

Slow Bazar 

Nemusíte si kupovat udržitelné kousky za plnou cenu. Životnímu prostředí pomůžete i tak, že budete nakupovat z druhé ruky. Například pokud zamíříte do Slow Bazaru, najdete naprosto luxusní kousky za minimální ceny. Nemusíte se obávat toho, že byste narazili na nemoderní retro modely, najdete naopak značkové kousky ve skvělém stavu, za které místo tisíců utratíte stovky.  

V tomto oblíbeném sekáči často narazíte například na kabelku Chanel nebo na psaníčka Hermés, ale samozřejmě i na jiné kousky světových značek.  

Cosmic Kids 

Milujete vintage kousky, které jsou hitem především mladších generací? Pak vás oslní obchod zvaný Cosmic Kids, který v sobě ukrývá právě módu zaměřující se na mladší dívky. Nové zdejší kolekce jsou stylové, ale také dobře nafocené, tudíž okouzlí hned na první pohled. V nabídce běžně najdete kvalitní kašmírové svetry, které vydrží dlouhé roky, také dobře střižené kalhoty nebo saka, která jsou hitem letošního roku. A co se týče cen – rozhodně na těcht kouscích nevykrvácíte.  

Lula Vintage 

Pokud jste fanouškem typických amerických obchodů, pak si v obchodě značky Lula Vintage přijdete na své. Tento butik, kde budete moct nakupovat bez výčitek v souvislosti s životním prostředím, je opravdu stylový. Jednotlivé kousky zde najdete za zlomek ceny, navíc je nakupování tady zážitek sám o sobě.