Money

Kolik procent firem vlastní ženy?

Žijeme ve zvláštní době. Každý chce vydělávat velké sumy peněz co měsíc, a tak se tedy snaží většinou v oblasti podnikání, protože přece jen se jedná o oblast, v níž dříve nebo později mohou značně prorazit a za několik let mít na bankovním účtu velké množství peněz. V poslední době se ukázalo, že se na velmi dobrých pozicích nacházejí především ženy a že právě ženy dělí už jen osm procent od dosažení platu, který putuje na účet mužům co měsíc. Ženy tedy nejspíš chtějí dokázat, že i ony dokážou být samostatné a na nikom nezávislé. Už dávno neplatí přísloví, že žena patří do kuchyně a muž je hlavou rodiny, protože přináší do domácnosti velké množství peněz. Nyní navíc vyplula další analýza na povrch. Jedná se o otázku, kolik procent firem vlastní ženy. Odpověď vás jistě zaskočí, protože se jedná už o celých čtrnáct procent, což je opravdu skvělé! Pánové mají pod svými křídly rovných sedmapadesát procent. Sice jsou zatím muži vlastníky firem, které dosahují vyšších zisků, ale určitě jim ženy začnou za chvilku dýchat na paty!

Kolik je v Česku vůbec registrovaných společností?

Aby procenta hrála nějakou roli, je nutné také vědět, kolik je v Česku registrováno společností. Jedná se o čtyři sta padesát osm tisíc a půl společností s ručením omezeným a také akciových společností. U padesáti sedmi procent je vlastníkem tedy muž, čtrnáct procent obsazuje žena a zbylých devětadvacet procent spadá na právnické osoby. Taky se v těchto zbylých dvaceti devíti procentech vyskytují i podniky, které nemají žádného nadpolovičního vlastníka.

Muži sice, jak již bylo zmíněno, zatím dosahují tržeb vyšších ve svých společnostech, než jakých dosahují ženy. U společností, jejichž vlastníkem je žena, jsou tržby zhruba kolem tří milionů korun. Podniky ovládány ženami jsou nejvíce v Karlovarském nebo Středočeském kraji. Muži dominují především v Pardubickém kraji nebo na Vysočině.