Life

Jaká města navštívit v Itálii?

Cestování se v současné době stává čím dál populárnější. Mohou za to asi dobré ceny, za které se dostaneme lehce do každého koutu světa. Pokud i vy milujete cestování, možná byste měli mít seznam míst, která chcete navštívit. Přece jenom se jich na světě nachází tolik, že je člověk snad za jeden jediný život procestovat nemůže. Pokud nevíte, kam se vydat, máme pro vás tipy!

V současné době se cestuje velice často za takzvanou aktivní dovolenou. Jedná se o dovolenou, během které jenom neležíte na pláži, ale během které i něco zažíváte. Většinou jsou to místa, jako je Bali nebo Afrika, kde jste blízko zvířatům, která běžně vídáte jenom v zoologické zahradě v klecích. Kromě těchto destinací se však jezdí i do Itálie, což je krásná země, v níž toho můžete taky hodně zažít a vidět.

Je škoda, že do Itálie lidé jezdí hlavně za mořem a za sluníčkem, ale sem se jezdí i za krásnými památkami. Pojďme si říct místa, která rozhodně stojí za navštívení. Jsou to města, která k Itálii patří stejně jako těstoviny a pizza. Navíc jsou to zároveň města, která musí vidět naprosto každý z nás.

• Benátky

Existuje jedno italské město, které je třeba vidět dříve, než se ponoří. Jsou to obdivuhodné Benátky, které se skládají hned z několika ostrovů. Benátky jsou skutečně známé tím, že se potápí, proto je navštivte dříve, než se skutečně ponoří pod hladinu. Projeďte se na gondole, která však ani zdaleka není tak romantickou, pokud vás vozí naprostý šílenec, který z vás má legraci, jelikož se bojíte, že se překotíte. Taky si stojí koupit průvodce, který vás povozí na lodi kolem již zmiňovaných benátských ostrovů.

• Řím

V současné době je asi nejnavštěvovanějším italským městem Řím. Jedná se o hlavní italskou atrakci, kde na vás čeká hlavně nádherné Koloseum. U něj si dopřejte romantickou večeři – bude se skutečně jednat o zážitek, na který nezapomenete nikdy v životě. Řím je krásný i díky své Fontáně di Trevi, která je známá tím, že plní přání, pokud do něj hodíte při řečení přání minci.