Life

Bolí vás klouby? I s tím vám v lázních pomohou

Do lázní se jezdí většinou tehdy, kdy se léčíte s nějakou vážnou nemocí nebo kdy tělo potřebuje regeneraci po dlouhé, náročné léčbě nějakého onemocnění. V dnešní době se však do lázní jezdí i za odpočinkem. Jestliže máte pocit, že se nacházíte dlouhodobě ve stresu, že je toho na vás moc, je načase odjet do lázní a podstoupit masáže či různé procedury, při kterých je nutné být zcela uvolnění. Stejně tak odjeďte do lázní tehdy, kdy vás bolí klouby, či máte jiné problémy s pohybovým aparátem.

Při výběru lázní dbejte na specializaci. Ne všechny lázně se zaměřují na problémy pohybového ústrojí. Mezi špičky se řadí hlavně slovenské a maďarské lázně, z nichž jsme vám vybrali ty nejlepší z nejlepších.

Jaké slovenské lázně se zaměřují na problémy pohybového aparátu?

Na Slovensku se najde skutečně mnoho lázní, které se zaměřují na problémy pohybového ústrojí. Je tedy skutečně těžké vybrat jen ty nejlepší.

K těm nejvyhledávanějším a nejlepším lázním na Slovensku, které se zaměřují na problémy pohybového aparátu, patří termální lázně Trenčianské Teplice, které se nachází v okrese Trenčín. Jsou to jedny z nejstarších lázní vůbec, teplé prameny zde byly objeveny už v roce 1247.

Kromě Trenčianských Teplic lidé navštěvují i termální lázně Bešeňová. Lázně se ukrývají v malé obci na Slovensku, kterou najdeme v okrese Rožumberok. Obec je známá převážně kvůli termálním pramenům, ale i díky archeologickým nalezištím.

Jaké maďarské lázně se zaměřují na problémy pohybového ústrojí?

Co se týče maďarských termálních lázní, i zde jich najdeme skutečně hodně. Je tedy opět těžké vybrat jen některé lázně, které stojí za navštívení.

Pokud bychom měli zmínit termální lázně, kde se můžete těšit na skutečně kvalitní péči, zmíníme Bükfürdó. V těhchto termálních lázních se ukrývá neuvěřitelných 32 bazénů, z nichž termální venkovní bazény mají až 38 stupňů Celsia.