Beauty

Barvení vlasů doma: 6 tipů, které se budou hodit

Barvit si vlasy doma je do jisté míry hazard. Zakoupením nevhodné barvy si můžete ublížit a vlasy si na dlouhou dobu poškodit. Co je třeba dodržet?  

Kvalitní barvy mají lepší složení 

Když budete číst složení barev, uděláte nejlépe. Zjistěte si informace o jednotlivých složkách. I když se v současné době již mnoho výrobců snaží vytvořit šetrné barvy, stále riskujeme vznik dermatitidy nebo alergie. Některé barvy nám mohou poškodit zdraví i výrazněji, a to narušením našeho imunitního systému. Zjišťujte si informace a raději za barvu dejte trochu více, než abyste byli později rozladění. 

Práce s hustými vlasy 

Máte husté a nepoddajné vlasy? V tom případě počítejte s tím, že vám jedna barva stačit nebude. Ženy s velmi hustými vlasy by měly zvážit profesionální barvení. V domácím prostředí se to totiž nemusí vůbec povést. 

Správná péče 

Když si kupujete barvu, současně si také ihned pořiďte šampón a kondicionér na barvené vlasy. Dopřávejte si kvalitní vlasovou péči, včetně zábalů a masek. Snížíte tak dopad barvy na vaši pokožku i na strukturu vaší hřívy.  

Tenké a poškozené vlasy 

Máte roztřepené konečky? Jsou vaše vlásky jemné jako chmýří pampelišky? Domácí barvení by pro vás mělo být na nějakou dobu skutečně zapovězeno. Navštivte kadeřnický salón a nechejte si poradit nejen se správnou barvou, ale také s vhodnými vlasovými produkty. Lesklá a zdravá hříva je přeci nadevše! 

Míchání barev 

Potřebujete vytvořit odstín, který bude jedinečný? Míchání barev je samozřejmě možné. Musíte ale dodržet zlaté pravidlo. Míchat se mohou vždy jen barvy jedné jediné značky. Výjimky se nepřipouštějí, vzniknul by nebezpečný koktejl.  

Ochranné prostředky dodržujte 

Nezapomeňte si navléknout ochranné rukavice. Barva obsahuje barviva a chemikálie, které vám mohou poškodit jemnou kůži na rukách.  

Už víte, jakou barvu budete mít v následujících týdnech?