Life

5 důvodů, proč se naučit šít a vyrábět si oděvy

Před několika dekádami bylo šití vlastních oděvů samozřejmostí. Každý si uměl nejen oblečení ušít, ale také opravit. Oděvy tak žily spolu s rodinou a často se také dědily. K tomuto trendu se již vracet nemusíme, ale stále je mnoho důvodů, proč se naučit šít.  

Máte přesně to, co chcete 

Když si šijete své oděvy, dostanete vždy přesně tu barvu a střih, který si pro sebe přejete, a který vám nejvíce sluší. Nejste to vy, kdo se přizpůsobuje požadavkům nabídky. Jste tvůrci a máte k dispozici ty nejlepší látky a střihy. Nula kompromisů.  

Střih přesně na tělo 

Když si vyrobíte svůj outfit sami, bude vám dokonale sedět. Nemusíte následně žadonit švadlenu, aby vám kalhoty zúžila nebo naopak přidala kousek klínku tu a támhle. Vyrábíte si kousky podle svých aktuálních potřeb a rozhodně máte jistotu, že vám dokonale padnou v každém záhybu.  

Znáte příběh každého kousku 

Když začnete šít, oděvy se změní v produkty s duší. Budete vědět, co jste prožívali během jejich tvorby. Přesně si budete pamatovat na každou píseň v rádiu, která vám při práci udělala radost a naladila vás tím správným směrem. Oděvy pro vás i vaše blízké tak budou tvořeny s vášní a radostí. Žádná produkce dětí v rozvojových zemích.  

Skvělá forma přivýdělku 

Když se dáte do šití, časem vás pohltí. Budete znát názvy látek a jejich texturu nazpaměť. Radost na tváři vám vykouzlí i obyčejné vědomí toho, že se někde dá sehnat nový vzor, ze kterého budete moci šít. Šití a navrhování oděvů se stane možností, jak si svým koníčkem vydělat příjemné částky do rodinného rozpočtu.  

Vaše duše zaplesá 

Kousek vás stále spí. Je to vaše kreativní stránka, která je pod tíhou běžných povinností v režimu spánku. S tvorbou oblečení se vám podaří tuto část vás dokonale probudit a pořádně si zařádit.  

Šití je radost. Začnete také?