Life

Udělejte alespoň malou změnu, zkuste třeba samolepky

Někdy nás ze šedi běžného života vytáhne opravdu maličkost. Jeden ze způsobů, jak změnit celkový vzhled pracovny, ložnice nebo jiné místnosti bez nutnosti stěhování a nákupu nábytku, jsou krásné samolepky. Stačí prostě jen pár vhodně vybraných doplňků a místnost dostane nový nádech.

Samolepky mají velmi dostupnou cenu a dokáží změnit váš interiér úplně od podlahy a dát mu zcela jiný šmrnc. Za pár stovek korun podle velikosti použité samolepky a také použitého materiálu vám nadělají plno parády a radosti. Kupujte ale raději naše značky se zárukou než samolepky na stěnu vašeho pokoje z Číny. Mohlo by se vám také stát, že vám po pár měsících ze zdi samy opadají. Zkuste třeba z pohodlí domova e-shopDekolepky.cz s bohatým výběrem a dobrým jménem. Kvalitní samolepky musí vydržet a garance životnosti je minimálně 2 až 7 let.

Vlastními silami

Nálepky si určitě zvládnete nalepit sami, jsou jednoduché na použití. Za pár minut je máte na zdi podle jejich velikosti, a zda lepíte jen jeden velký díl nebo několik menších tvarů. Určitě nepotřebujete kupovat žádné speciální vybavení. Jen při lepení větších kusů se vám bude hodit nějaký živý pomocník, štafle a nějaké hladítko.

Nálepky lze nalepit na jakoukoliv zeď, kterou jen očistíte od prachu či mastnoty. Může jim vadit mnoho nátěrů přes sebe a vysoká hrubost povrchu, což ale nebývá častý problém. Jsou vyrobené z kvalitního materiálu, kterým je samolepící PVC fólie. Mohlo by se pouze stát, že vám s tapetou zůstane v ruce část nánosu omítky. Z vhodně připravené zdi lze samolepky normálně odstranit. Stačí použít vysoušeč vlasů, trochu je nahřát a opatrně odloupnout.

Výběr správné samolepky

Jakmile víte, kde samolepku zakoupit zbývá jen vymyslet a vybrat ten správný vzor a barvu. Výběr je opravdu velmi široký. Pokud jste se už ujistili, jak je nabídka samolepek široká, není vůbec snadné zvolit tu pravou pro vaši místnost. Nejprve si uvědomte, zda máte raději abstraktní vory, květiny či postavy. Každý si zkrátka musí vybrat samolepku podle svého vkusu.

Nejčastěji si lidé volí na zeď ložnice, kuchyně, koupelny nebo na chodbu samolepky ve formě rostlin, stromů a květin. Do obývacího pokoje se v poslední době hodně volí různé citáty. Do dětských pokojů je nepřeberné množství roztomilých samolepek na zeď ve formě zvířátek, pohádkových postaviček a hraček. Barvu je vždy třeba sladit s interiérem, ale zejména i s odstínem vaší zdi. Měla by být ke zdi dostatečně kontrastní, aby vynikla.