Life

Co udělat předtím, než si pořídíte domácího mazlíčka

Plánujete si pořídit nového člena rodiny? Ať už to má být pes, kočka, nebo třeba had, myš nebo něco dalšího, bezesporu se stane vaším parťákem, s jehož pomocí vyplníte volné chvilky a díky kterému se nebudete už nikdy nikde cítit sami. Než ale domácího mazlíčka pořídíte, měli byste udělat několik věcí. Předně mu zařídit obydlí, kde bude žít spokojeným a šťastným životem.

Výroba obydlí jako krok číslo jedna

Jak už bylo zmíněno, jedním z klíčů je vytvořit domácímu mazlíčkovi takové obydlí, kterého bude rád součástí a kde si bude žít klidným a bezproblémovým životem. Zatímco hadi ocení mít prostorné terárium z hliníkových profilů, ve kterém bude hodně osvětlení. Teplá místa vedou k jeho spokojenosti, protože se na nich vyhřívá. Na druhou stranu rybky si zase zaslouží mít prostorné akvárium, kde nebudou narážet jedna do druhé.

Správné krmení jako další bod

Aby bylo zvíře skutečně spokojené a žilo si doslova bezproblémovým životem, musíte mu poskytnout adekvátní stravu. Bez jídla prakticky žádné zvíře nebo živočich jako takový nežije, a tak zjistěte, co má budoucí parťák do nepohody (i do pohody) nejraději.

Vyplatí se poradit se s odborníky ve zverimexu, případně neváhejte a zeptejte se na pár otázek týkajících se nejen krmení toho, kdo podobného mazlíčka chová už dlouhé roky. Osobní zkušenosti jsou ostatně nadevše.

Vždycky otevřená náruč

A především se připravte na to, že mnozí mazlíčci budou vyžadovat vaši pozornost. Proto pokud si jednoho takového mazlíčka skutečně chcete pořídit, připravte si také otevřenou náruč. I když například hadi nebo ještěři nejsou z počátku příliš přívětiví nebo přítulní, na druhou stranu se dříve nebo později ochočí a občasné pohlazení budou vyžadovat.

Pokud si pořizujete psy nebo kočky, pozornost budete muset vynaložit o chlup větší. Zejména pak psí společníci se trápí, pokud jim jejich pán nevěnuje dostatek pozornosti.