Life

Stěhování je o správné organizaci

Chcete se hravě a bez zbytečného stresu přestěhovat? Prvním krokem je objednání stěhovací služby, která vám pomůže jak v případě stěhování bytů, tak v případě stěhování domů. Druhým krokem je organizace stěhování. O stěhování se většinou ví s dostatečným předstihem dopředu, proto s balením neotálejte a začněte s tím i několik dní předem. 

Začněte sepsáním toho nejdůležitějšího, bez čeho se neobejdete

Abyste se obešli bez sprostých slov a zničených nervů, měli byste si sepsat to nejdůležitější, co potřebujete mít u sebe a bez čeho se neobejdete. Proč si tento seznam psát? Po přestěhování se už pravděpodobně nepustíte do vybalování. Jenže kartáček na zuby, spodní prádlo a podobné věci budete potřebovat. Abyste se vyhnuli příliš stresujícímu hledání věcí a rozbalování všeho, co jste tak pracně zabalili, raději si do samostatného kufru sbalte jenom to nejnutnější, co budete mít napsané právě na seznamu. 

Při balení používejte vychytávky

Dalším krokem je samotné balení. To nemusí být tak nudné, jak se na první pohled jeví. Například si jednotlivé krabice popište písmeny A-C. Zatímco krabice s písmenem A budou poukazovat na věci, které ke svému životu potřebujete a které se musí vybavit nejdříve, krabice označené písmenem C budou méně potřebné věci, jako je například sezonní oblečení nebo knihy. Ty mohou zůstat zabalené déle. 

Nemusíte ani pracně shánět fólie nebo papíry, kterými podložíte nádobí. Stačí použít oblečení jako vycpávky. Co třeba trička na doma použít jako vycpávky do hrníčků nebo skleniček? Nebo svetry klidně mohou oddělovat jednotlivé talíře. 

Abyste se vyhnuli zdlouhavému montování nábytku, vyplatí se vyfotit si věci předem. Z fotek si tak vytvoříte takový rychlejší manuál, díky kterému bude montování nábytku hračka.