Life

Jak správně zkombinovat matraci a rošt

Pokud máte zájem o to, správně zkombinovat matraci a rošt, je důležité tyto produkty nakoupit nejlépe u jednoho prodejce. Tím se zbavíte zbytečných nervů a ztraceného času, který by následovat v momentě, kdy byste matraci vybrali u jednoho prodejce a rošt u druhého. Proč si tedy neulehčit práci a nezajít rovnou do jedné prodejny? Kde si určitě vyberete, a zvlášť tehdy, kdy se bude jednat o specializovanou prodejnu, která se zabývá pouze těmito produkty. V takovém případě máte správný výběr zaručený.

Kombinujeme matraci a rošt

Opět se musíte zaměřit na několik parametrů a údajů, které budete muset o sobě zjistit. V první řadě je důležité vědět, po jaké tvrdosti matrace sáhneme. Tvrdost se bude odvíjet od několika parametrů, mezi které patří například pohlaví, věk, kvalita spánku a hmotnost. Člověk, který má vyšší hmotnost, sáhne po úplně jiné matraci než ten, kdo ji má výrazně nižší. To stejné platí i o kvalitě spánku. Pokud spíte tvrdě, váš výběr bude opět o něco jiný než u člověka, který má jednoduchý spánek a probudí ho víceméně vše.

Důležité pravidlo při kombinaci matrace a roštu spočívá v tom, že čím je matrace nižší, tím by měl být kvalitnější rošt. Lamelové rošty se například starají o vyrovnání do žádoucích křivek osoby, která si na matraci a rošt lehne. Lamelové rošty tedy patří bezesporu mezi ty kvalitnější, protože se vám lamely přizpůsobí. Je-li matrace tvrdší, nebojte se sáhnout u roštu i po nižší třídě. Matrace totiž vše bez problémově zakryje.

Přesněji definované kombinace

U latexových matrací byste měli sáhnout právě po již zmíněném lamelovém roštu. Co se týče pružinových matrací, tam se naopak budou skvěle hodit dřevěné rošty, které k této matraci skvěle zapadnou. Lamelový rošt také použijete u pěnových a kombinovaných matrací. Dřevěný rošt v neposlední řadě využijete k lamelové matraci. Tato kombinace je přesněji definována, jak si ji ovšem navolíte vy, už záleží pouze na vás.

Nezapomeňte, že bez důležitých parametrů se v žádném případě neobejdete. Pro jistotu si svou postel nebo starou matraci změřte. Někdy si myslíte, že je to rozměr matrace 80×200, ale může to být třeba právě 90×200 nebo místo 180×200 to bude 160×200.