Life

Smoothies pro skvělý start dne

U většiny z nás ráno začíná tak, že nestíháme, protože jsme zaspali. Hodíme do sebe po cestě do práce kávu, protože si ji máme čas vypít, jelikož trčíme v zácpě. Do práce přijdeme pozdě, protože zkrátka kvalitně nevstáváme a nesnídáme, a tak jsme celý protivní a rozlámaní. Není se čemu divit, když se nám ten den nedaří. Vždyť ráno je skvělý start každého dne a snídaně je ten nejlepší základ pro den plný úspěchů. Úspěchy k nám opravdu nemohou přijít tehdy, kdy jsme mrzutí a naštvaní nejen na sebe, ale také na ostatní. Musíme dbát na to, abychom si popřípadě přivstali, pokud nedáváme vstávání v pravidelný čas se snídaní. Díky tomu, že se naučíme ráno vstávat dříve a díky tomu i snídat, stane se z nás velmi produktivní člověk, kterému se každý den bude dařit. Ovšem pokud máte ráno i přes ranní přivstání velmi hektické, zkuste si udělat alespoň takovou ranní rutinu v podobě skvělého smoothies, které vám dodá energii po celý den, a to jen díky tomu, že je v něm dostatek vitaminů.

Míchejte ovoce i zeleninu!

Nebojte se míchat ovoce i zeleninu dohromady. Přece jen si vzpomeňte na různé mrkvové nebo jablíčkové nápoje pro děti a vzpomeňte si na tu skvělou chuť, jakou měly. Jednoduše se nebojte míchat zeleninu a ovoce. K pomeranči přidejte mrkev, k jahodám špenát. I když se takové kombinace mohou zdát naprosto nechutné – v konečném důsledku se jedná o velmi chutné smoothie.

Navíc takových receptů na tyto nápoje je všude velká spousta. Nebojte se míchat nejrůznější potraviny. Pokud byste přece jen někdy ztratili inspiraci, dokonce i v knihkupectví najdete celou řadu takových oblíbených knih pojednávajících pouze o receptech na tyto ranní skvělé snídaně, které jsou vždy tou nejlepší záchranou ve chvíli, kdy nestíháte dělat a jíst kvalitní vyváženou snídani. Radši teda smoothie, než nic!