Fashion

Sláma a romantika, hlavně ale praktičnost. Nahlížíme pod pokličku módních trendů

Nevíte, co si vzít na sebe? Připadá vám, že máte v šatníku samé out kousky, které nemůžete vytáhnout ani na zahradu? V tom případě zamiřte nakupovat. A při nakupování se řiďte pár radami – ze všeho nejdříve si vybírejte kousky, které jsou praktické a zároveň nadčasové. To se totiž zrovna nosí. Pokud si nejste jistí tím, co takové kousky vlastně znamenají, přinášíme vám několik tipů. A abychom byli ještě více konkrétní, takovými kousky jsou jednoduché Twinset svetry nebo obyčejná mikina Diesel.

Romantika se nosí neustále

Za nadčasové lze jednoznačně označit i jakékoli romantické šaty. Jak by mnozí módní návrháři řekli – romantické šaty jsou prudce in. Jsou kombinací trošky retro stylu, také elegance a nevinného stylu. Odpovídají tomu, co se nosí ve Francii, což ženy rády slyší. Přece jenom o francouzských ženách se říká, že patří k nejkrásnějším na světě. A to, co nosí, stojí alespoň za zvážení.

Slaměné klobouky z módy pravděpodobně nevyjdou

Hitem posledních několika letních sezon jsou slaměné klobouky, o kterých se ví, že z módy pravděpodobně nikdy nevyjdou. Bohužel řada Češek se klobouků stále obává, a to především kvůli padesátým létům minulého století, kdy se tradiční pokrývka hlavy komunisty odmítala. 

Sice se v posledních letech nosí i klobouky z pevnějších materiálů, dominantou teplejších ročních období nadále zůstává slaměný kousek, který se hodí nejen k vodě, ale také do města. 

Máte v šatníku černé šaty?

I když letošní barvou roku je barva modrá, platí, že černá je barvou nadčasovou. Proto byste ve svém šatníku neměli postrádat právě černý model, který může mít jakoukoli podobu. Jste milovníky volánů? Pak byste měli volit černé šaty právě s volánky. Jste zastánci jednoduchosti? Pak volte úzké šaty se špagetovými ramínky, které dokonale podtrhnou veškeré rysy vaší postavy.