Life

Jak si zpříjemnit květen?

Rozhodli jste se prožít květen tak, jak nikdy dřív? Máme pro vás rovnou několik tipů, co můžete během května podniknout, aby se z tohoto měsíce stal měsíc nezapomenutelný. Květen je krásný měsíc plný lásky, proto ho prožijte rozhodně s těmi, na kterých vám záleží. Travte s nimi dostatek času, mějte se rádi a sbírejte zážitky, které s vámi budou do konce života. Abyste tedy ani jeden den neměli volný, máme pro vás několik konkrétních tipů, co v květnu prožít či udělat.  

Začněte jezdit sdíleným autem 

Často cestujete za rodinou na druhý konec republiky? Pokud nechcete utrácet tisícikoruny za jízdenky, můžete využít takzvané spolujízdy. Třeba přes BlaBla Car si najdete takovou spolujízdu, která vás nevyjde na tisíce, ale jen na pár stovek korun. Navíc v Praze se třeba nyní začalo nabízet takzvané sdílení aut. V Praze tak můžete využívat až sto hybridních vozů s automatickou převodovkou a parkovací kamerou. Cenově to začíná od dvou korun za minutu.  

Už máte jarní paletku? 

Každá žena ví, že bez líčení to nejde. Byť jen sjednotit pokožku, to je zkrátka denní rituál. Jelikož je tu jaro, je třeba investovat do nových líčidel. Proto se ptáme – už máte svou jarní paletku, se kterou vykouzlíte nádherné oční líčení? Taková paletka by měla obsahovat hlavně jemnější odstíny do růžova.  

Zkuste vařit s rebarborou 

Rebarboru jistě znáte. Během jara ji však pusťte do své kuchyně, jelikož je plná vitaminů a tělu prospěšných látek. Obsahuje například železo, také hořčík nebo draslík a fosfor. Váže na sebe tuk, tudíž detoxikuje organismus, a to se během jara rozhodně hodí. Z rebarbory se nebojte připravit například koláče ještě v kombinaci s tvarohem nebo třeba ji dejte do sladkých knedlíků. Hodí se však také do zavařenin nebo třeba do kompotů, které si dáváte k určitým pokrmům jako přílohu.