Life

Proč se naučit anglicky? Důvodů je několik

Umět česky, to je sice krásné, ale umět anglicky – to je ještě lepší. Důvodem toho je fakt, že angličtina patří mezi světové jazyky a domluvíte se s ní prakticky v každém koutu světa. Pokud patříte mezi vášnivé cestovatele, určitě je angličtina tím, co pop českém jazyk ovládáte. Víte totiž, jak důležité je umět zavolat si taxi, objednat si jídlo v restauraci nebo si najít vhodné místo k přespání.  

I když by se dalo říct, že cestování je jediný důvod, proč se naučit anglicky, není tomu tak. Důvodů je celá řada. A začíná tím, že si budete moct přeložit filmy nebo oblíbené písničky, které jsou nazpívány/natočeny v tomto světovém jazyce.  

Benefit ve vašem CV 

Angličtina je čím dál více potřebná také v zaměstnání. Bohužel jenom hrstka lidí na trhu práce ovládá tento světový jazyk, což je pro zaměstnavatele klíčové zjištění. Už dlouhou dobu platí, že se na trhu práce postrádá až několik tisíc zaměstnanců, kteří by ovládali tento světový jazyk.  

Pokud ho ovládáte, ukrývá váš životopis významný benefit, který bude jedním z důvodů, proč vás zaměstnavatelé vezmou do svých řad. V nejedné společnosti se totiž musí komunikovat s klienty anglicky nebo se musí sjednávat schůzky či telefonovat s cizinci.  

Angličtina není tak složitá 

Možná si říkáte, že jste na učení angličtiny příliš staří nebo že to zkrátka pro vás není, protože je to jazyk velice složitý. Jenže tak složitý není. Nemusíte ho nutně ovládat psaným slovem, stačí vám komunikovat v angličtině tak, aby to dávalo hlavu a patu. A k tomu vám postačí dostatečná slovní zásoba a vědění, jak se jednotlivé časy od sebe odlišují či jak se věty v minulém nebo budoucím čase vlastně skládají.  

Otevřený internet 

Pokud se začnete učit anglicky, internet vám takzvaně “otevře své brány”. Ve světě internetu se totiž nachází miliardy webových stránek, které jsou bohužel v angličtině. Ale jakožto člověk, který tento cizí jazyk ovládá, si je můžete pročíst.