Life

Proč se lidé sjíždí do Beskyd?

Přemýšlíte nad tím, kam si vyjedete na podzim na dovolenou?  Nemusíte jezdit do zahraničí, zvažte oblíbená místa v České republice, které vám dodají potřebnou energii a přinesou do těla klid. Ideální místo pro podzimní či zimní dovolenou jsou Beskydy. Jedná se o nejnavštěvovanější přírodní oblast České republiky, kam se sjíždí lidé nejen od nás, ale také z blízké i dalekého zahraničí. Dovolenou v Beskydech určitě nic nezkazíte, dokonce si ji užijete více než dovolenou u moře.

V současné době se do Beskyd sjíždí s širokého, dalekého okolí. Na turisty zde narazíte opravdu dnes a denně, nezáleží na tom, jestli je ošklivé počasí nebo jestli počasí přeje či jestli je léto nebo zima. Lidé krásnou beskydskou přírodu milují, chtějí ji poznávat v jakémkoli ročním období.

Samozřejmě i Beskydy mají spoustu míst, která se označují za turisticky nejatraktivnější cíle. Nejatraktivnějším cílem v Beskydech je rozhodně Lysá hora.

Vydejte se až na vrchol Lysé hory

Pokud bychom měli zodpovědět otázku, proč se lidé sjíždí do Beskyd, odpovědí by byla nejspíše Lysá hora. Právě za ní se lidé sjíždí z širokého, dalekého okolí. Lysá hora je obrovské lákadlo, které potřebuje vidět každý člověk, ať už pochází přímo z Beskyd nebo z Prahy či ze zahraničí. Z vrcholu Lysé hory se nabízí nádherný výhled na celé Beskydy, v každém ročním období je výhled jiný a v každém ročním období se turistům zastavuje dech.

Na Lysou horu se může jít buď pěšky, nebo je možné vrchol zdolat ze sedátka kola. Je možné vyjet nahoru i na koloběžce, případně na elektrokole.

Nezůstávejte jen den

Pokud se vydáváte do Beskyd, určitě nezůstávejte jen jeden den. Beskydy jsou ideální pro strávení volného víkendu nebo prodlouženého víkendu jako malá dovolená s wellness. Pokud se zde rozhodnete strávit více dní, určitě budete shánět ubytování. A s tím vám poradíme. Ubytujte se v Rekreačním centru Sepetná, které se nachází přímo pod Lysou horou. Překvapí vás zde nejen mnoho možností ubytování, ale také vynikající kuchyně.