Life

Proč je bambusový textil BIO a EKO?

Oblíbený materiál pro luxusní ručníky, osušky a dámské župany je známý svými přirozenými antialergenními vlastnostmi. Bambusové vlákno ale skrývá mnohem více zajímavých faktů, které musíte znát. Pojďte se s námi podívat na to, co jste o tomto materiálu možná dosud nevěděli. Jdeme na to!

BIO vlákno, od přírody

Pokud dbáte na to, co si do své domácnosti pouštíte, zde máte jistotu dobrého výběru. Při pěstování bambusu se nepoužívá žádných chemikálií. Bambusové župany, ručníky a osušky jsou tudíž vždy v BIO kvalitě. Chemikálie se nepoužívají ani při výrobě těchto ručníků. Lze tak říci, že volíte skutečně dobře a nezatěžujete planetu dalšími chemickými prostředky. Při pěstování bambusu není potřeba hnojiv ani pesticidů. 

Rozložitelné vlákno

Co se děje s textilem, který přestane člověku sloužit, už asi všichni víme. Nekonečné hory textilu, který se nerozkládá ani po mnoha letech, se kupí v mnoha rozvojových zemích. To u bambusu rozhodně nehrozí. Tento materiál totiž přežije pouze v neprodyšném plastovém obalu, v jiném případě je stoprocentně rozložitelný. 

Ekonomické pěstování

Zatímco pro pěstování bavlny je zapotřebí velkých lánů polí, u bambusu se jedná o efektivnější způsob pěstování. Na jednom akru půdy, což je plocha, kterou obdělá jeden rolník za jeden den, vyroste desetkrát více bambusu než v případě bavlny. Pěstování také spotřebuje méně vody než bavlna. 

Pandám nic neberete

V případě, že se rozhodnete pro bambusový materiál, se nemusíte obávat, že byste brali od úst jídlo pandám. Tento druh bambusu, který se používá pro výrobu textilu, totiž pandy nekonzumují. Jedná se o jiný druh, než na kterém si tato krásná zvířata s chutí pochutnávají. 

Hypoalergenní bambusové vlákno je vhodné také pro alergiky. Přirozeně odpuzuje nečistoty a mnohem méně se špiní. Pro jeho vyprání také nepotřebujete tak vysoké teploty jako v případě bavlny.