Fashion

Příští rok ovládne odstín Viva Magenta 

Stejně jako každý rok, i ten příští ovládne pouze jeden jediný odstín. Zatímco letošním dvanácti po sobě jdoucím měsícům holdovala jemně fialová barva, nadcházející období si pod svá křídla vezme odstín Viva Magenta, jak to vyhlásila společnost Pantone Color Institute. Jedná se konkrétně o barvu nacházející se někde na pomezí červené a fuchsiové, kterou lze označit za velmi statečnou, nebojácnou, energickou a optimistickou. A to se pro nadcházející rok rozhodně hodí, nemyslíte? 

Výzva k experimentování 

Už letošní trendy odstín, který nesl název Very Peri, začínal jemně vybízet k experimentování s barvami v oblékání. A skutečně se na pulty obchodů dostaly výrazné tóny, které do té doby nebyly zrovna atraktivní nebo minimálně ne preferované. Díky poměrně výraznému odstínu pro příští rok se očekává, že se v experimentování bude i nadále pokračovat. A to rozhodně nebude na škodu – po sebevyjádření energického stylu touží nejeden z nás.  

Ovšem domnívat se, že je to ryze výrazná a možná až extravagantní odstín nelze. Ve skutečnosti se jedná o barvu inspirovanou přírodou, kdy se tón odrážel od karmínového barviva. Toto barvivo produkuje brouk červec nopálový. Vědci by poznamenali, že se jedná o nejstarší a zároveň nejcennější přírodní barvivo, které je silné a výrazné.  

Ženám s tmavými vlasy bude slušet nejvíce 

I když se výrazná barva bude hodit k mnoha typům, přesto nejvíce bude slušet brunetkám nebo ženám s tmavými vlasy obecně. Je nepřehlédnutelná a dokonale zapadne do kombinace s červenou rtěnkou. Pokud se dále spojí s tlumenými barvami, nemusí se jí obávat ani blondýnky nebo rusovlásky.  

Právě kombinace s tlumenými barvami by mohla řadě ženám pomoct k tomu, aby se s výraznou barvou naučily zacházet. Ne každá si trumfne kombinovat tento odstín například s jinou výraznou barvou, proto sázka na spojení s černou nebo jinou tmavou barvou může do začátku pomoct.