Life

Práce s energií jako součást běžného dne

Cítíte se unavení a těžko hledáte motivaci ke každodenním činnostem? Práce s energií vám pomůže najít pevnou půdu pod nohama. Tyto postupy se hodí pro každý den, ale zejména také pro období nemoci.  

Každý den vědomá chvilka 

Odložte svůj telefonní přístroj a snažte se na něj alespoň půl hodiny nedívat. Chvíli nechejte sociální sítě, ať si žijí svým vlastním životem bez vás. Věnujte se manuální činnosti – zameťte domov, vykliďte myčku, ukliďte jeden šuplík v některé ze skříní. Poté se můžete vrhnout na práci s energií.  

Najděte si klidný kout 

Můžete se na chvíli položit do postele a přikrýt se. Je potřeba, aby vám bylo teplo a příjemně. Poté se do toho můžete pustit.  

Zvládnete to i bez meditační hudby 

Pro práci s energií se doporučuje v místnosti zapnout klidnou meditační hudbu. Pomůže vám se soustředit a navodí příjemnou atmosféru. Samozřejmě to ale není nutností. Pustit si můžete například některé z videí na streamovací platformě YouTube, která nesou název „raise vibration“.  

Představte si silný strom 

Jako první v leže nechejte své myšlenky plynout a představte si sebe sama na místě, které vám bude příjemné. Jste na něm vy a velký, silný strom. Vy ke stromu přistoupíte a požádáte jej o energii. Následně si budete představovat, jak se o strom opřete a je vám dovoleno pocítit jeho energii ve svém těle.  

S pozorností nejdál dojdeš 

Když si budete denně dopřávat vědomou práci s energií, podaří se vám eliminovat energeticky slabá období. Prostě bude méně dnů, kdy budete bez energie. Možná zjistíte, že netrpíte tak často na nachlazení nebo drobné úrazy, které jsou spojeny s vyčerpáním a následnou nepozorností. S pozorností a cvičením s energií se vám podaří překlenout složitější životní období.  

Představujte si místa, kde můžete načerpat energii. Vědomě do svého těla dostávejte sílu, kterou potřebujete.