Beauty

Potraviny, díky kterým omládnete

Probudili jste se a opět jste na svém obličeji našli o jednu nebo více vrásek více? Nejčastěji se vrásky vyskytují v okolí očí, úst a také kolem nosu a na čele. Jsou známkami stárnutí, kterému se bohužel nevyhneme. Pokud patříte k lidem, kteří nejsou zrovna nadšení z přibývajících vrásek na čele, určitě vás potěší, že existuje několik potravin, díky kterým můžete nejen omládnout, ale díky kterým bude vaše pleť doslova zářit! 

Ženy si potrpí na to, aby jejich pleť byla opravdu dokonalá. Chtějí mít pleť krásně vyživenou, svěží a fit. Jsou schopné utratit i desetitisíce za krémy a za podobné produkty, které jim slibují, že je zachovají dlouho mladé. Místo mastiček by však ženy měly konzumovat spíše potraviny, které jsou zaručenějším lékem na vrásky a jiné projevy stárnutí, které se objevují na pleti.  

Zkuste to s meruňkami 

K potravinám, které zahání vrásky, které omlazují a také díky kterým je pleť rozzářená, patří například meruňky. Meruňky jsou ovoce, které ještě nyní zastihnete na pultech obchodů – mnozí lidé dokonce meruňky pěstovali a nyní jich mají plné bedny a krabice. Meruňky jsou ovoce, které pomáhá pleť hydratovat. Obsahují také vitamin C, který tvoří kolagen, díky čemž je pleť pevnější a hezčí na první pohled.  

Jsou skvělými bojovníky proti stárnutí, jsou to antioxidanty a bojují proti volným radikálům. Kromě toho obnovují buňky.  

Ovesné vločky nejen k snídani 

V poslední době jsou ovesné vločky velice řešené téma. Zatímco někteří tvrdí, že velice škodí, jiní jsou toho názoru, že je to něco báječného, co může člověk konzumovat. Ve skutečnosti jsou ovesné vločky skvělým pomocníkem v boji proti stárnutí. Pomáhají předcházet poškození kožních buněk, také uklidňují podráždění kůže. Navíc pomáhají udržovat nízkou hladinu cukru v krvi, a to díky nízkému glykemickému indexu.  

Hovězí maso pro krásnou pleť 

Vegetariáni pravděpodobně nebudou nadšení, když se dozví, že i hovězí maso podporuje naši pleť v regeneraci. Libové hovězí maso obsahuje nezbytné bílkoviny a kolagen, který je pro pevnost a taky pružnost pokožky nepostradatelností.