Fitness

Pro pokročilejší je tu online trenér Bob Harper!

Postavu do plavek by měl mít dneska už každý vytrénovanou, ovšem u někoho to tak není. Proč tomu tak je? Řada z nás jen neplní své novoroční předsevzetí, a tak se není čemu divit, když si teď rychle umanou, že do léta ještě zhubnou. Jenže pouštět se do drastických diet není zrovna v pořádku, a tak tuto verzi rozhodně vynechejte. Raději to zkuste s klasickým stravováním podle aktuálních receptů o zdravé stravě. Snažte se o vyvážený, pestrý a především kvalitní jídelníček, bez kterého zhubnout určitě nepůjde. Stravování je přece jen osmdesát procent úspěchu, tak to mějte na mysli. Stejně jako to, že musíte pít, protože bez pitného režimu to taky nepůjde. Samozřejmě to nepůjde ani bez cvičení, a tak se vydejte vstříc internetovým videím, protože jen online trenéři mají pro vás časově krátké, ovšem efektivní vstupy a sety cvičení, díky kterým zhubnete. To jistě ocení především ti, kteří jsou časově vyčerpaní. Online trenérů je plný internet, ale pakliže patříte k začátečníkům, vyhněte se populárnímu Bobovi Harperovi, protože ten není opravdu nic pro začátečníky.

Půl hodina či hodina jsou s ním naprostá muka

Už po deseti minutách cvičení společně s Bobem si uvědomíte, jestli patříte do skupiny začátečníků nebo pokročilých. Pakliže jste začátečník, takové cvičení s ním nemůžete zvládnout déle než deset minut, a to takové cvičení trvá někdy opravdu půl hodiny či hodinu. Jenže na druhou stranu se jeho cviky řadí k těm nejefektivnějším, a tak se nemůžeme divit, když se do jeho cviků dávají i začátečníci. Jenže ti jsou schopni někdy zvládnout opravdu jen den, protože díky bolestem, které budou mít den následující, další sérii jeho cviků opravdu nezvládnou.

Místo něj raději zkuste Jillian Michaels nebo pro mírně pokročilé třeba Zuzku Light, což jsou velmi efektivní trenérky, které svými videi pomohly zhubnout snad milionům žen.