Life

Oblíbené druhy zahradního nábytku: vyberete si z nich také?

Každý chce ze své zahrady vybudovat tu pravou oázu klidu, kam se uchýlí vždy, když bude člověk unavený, bez energie, kdy bude toužit jenom po své vlastní přítomnosti. Abyste si však nemuseli lehat do trávy, je zapotřebí vybrat ten správný zahradní nábytek. Klasické zahradní sestavy jsou vhodné pro větší rodiny, zahradní lehátko zase ocení samotáři, kteří o společnost nestojí. V každém případě vám s výběrem mohou pomoct aktuální oblíbené druhy lišící se hlavně tím, z jakého materiálu jsou vyrobeny.

Bytelný beton se v žebříčku oblíbenosti stále drží

I když ne na všech zahradách, ale na mnoha z nich najdete ještě bytelný betonový zahradní nábytek. Klasické parkové lavičky se velmi často volí do takových zahrad, které jsou plné rozkvetlých keřů. Důvodem jejich oblíbenosti je hlavně stabilita, pevnost a taktéž dlouhá životnost. Na rozdíl od jiných druhů nábytku se o tento nemusíte příliš starat, protože zdatně odolává i výkyvům počasí. 

Je sice pravdou, že postupně se tento typ zahradního nábytku přelévá spíše na veřejná prostranství, ale jsou skutečně i zahrady, kde stále nachází své místo.

Ratanový nábytek jako kousek orientu u vás na zahradě

Pokud se snažíte o to, aby zahrada působila spíše celosvětovým dojmem, rozhodně vás to táhne spíše k ratanovému nábytku. Obecně přírodní materiály jsou dnes vyhledávané, proto v případě volby zahradního nábytku vás to jistě přitáhne k ratanu. Nejen, že křesla nebo lavice za ratanu vypadají velice dobře, ale také se pyšní skvělými užitnými vlastnostmi. 

Dokonce je i po stránce údržby poměrně nenáročný, jen je tedy dobré chránit ho před výkyvy počasí a před zimou.

Dřevo je stará známá klasika

V žebříčku nejoblíbenějších provedení zahradního nábytku má své místo i klasické dřevo. Dřevěný nábytek je největším favoritem a i když je nutné o něj řádně pečovat (dřevo může snadno podlehnout vlhkosti), přesto je středem pozornosti. 

Dřevěný zahradní nábytek je totiž cenově přijatelný, může mít mnoho podob a jeho zpracování zapadnou jak do retro pergol, tak do moderních altánů.