Money

Nezapomeňte na pojištění při horolezectví

Mezi aktuálně asi nejpopulárnější sporty se řadí i horolezectví. Outdoorové sporty obecně se dnes staly poměrně oblíbené. Pokud Češi měli letos na výběr, jestli se vydají k moři nebo jestli zavítají do nějakých krásných českých míst, kde se dá vykonávat nějaký takový podobný sport, raději si vybrali druhou možnost a třeba celou krásnou dovolenou se zabývali turistikou, cyklistikou a hlavně taky zmiňovaným horolezectvím. Je však nutné zmínit to, že se konkrétně při horolezectví velice často zapomínalo na pojištění.

Pojištění je při sportování v horách velice důležité, protože zde máte nebezpečí opravdu všude kolem sebe. Hory v létě jsou sice plné nadšenců do horolezectví, ale každý takový nadšenec by měl mít na paměti, že pojištění je nutností – přece jenom není dobré spoléhat na vybavení nebo na počasí, které nám mnohdy může z naprosto jednoduché túry udělat procházku, z níž buď vyjdeme živí či nikoliv.

Jaké úrazy patří k nejčastějším?

Pokud budete spoléhat na štěstí, na hezké počasí nebo na to, že je vaše vybavení určitě dostatečně kvalitní, pak se většinou ukáže takzvaný zákon schválnosti, který bohužel zapříčiní to, že si něco uděláte. Mezi nejčastěji úrazy při sportování v horách patří například úrazy končetin, dále také prochladnutí nebo třeba dezorientace. Také jsou velice časté i újmy, když spadneme z velké výšky.

Mezi nejzávažnější pojistné události však patřila rozhodně ta, která se stala vloni turistům ve Spojených státech amerických, kdy si jeden z nich zlomil stehenní kost na horském výšlapu.

Kde jsou nehody nejčastější?

Nehody jsou opravdu na denním pořádku a takové pojištění nám pak pomůže lépe se vypořádat s úrazy. Nejčastěji dochází k úrazům hlavně v Rakousku, dále také v slovenských horách nebo třeba v Itálii. Více a více úrazů roste také v balkánských zemích, které jsou v poslední době čím dál oblíbenější.