Life

Co jste možná nevěděli o víně

O víně se říká, že je to nedílná součást každého dobrého jídla. To ostatně můžeme jenom potvrdit. Také se v něm skrývá pravda. Jenže to jsou staré známé fakty, které pravděpodobně asi nikoho nepřekvapí. Vybrali jsme proto jiné zajímavosti o tomto lahodném moku, na jehož dně je prý pravda skutečně skrytá. Co jste tedy o víně pravděpodobně ani netušili? 

Zajímavosti o víně 

  • Věděli jste, že nejstarší nalezené zbytky vína jsou staré až deset a půl tisíce let? Samozřejmě se podle všeho nejedná o to samé víno, jaké konzumujeme dnes, ale má es jednat o kultivované víno, které se sbíralo a následně pěstovalo. Výrobu vína posléze zdokonalili Egypťané a Řekové. 
  • Věděli jste, že pití vína dokáže ženám zlepšit sexuální život? Dokázaly to průzkumy, které tvrdí, že už pop dvou sklenkách vína mohou být více ženy sexuálně aktivní než ženy, které víno nepijí vůbec.  
  • Věděli jste, že ženy se z vína opijí mnohem rychleji než muži? Je to dané tím, že ženské tělo nemá takovou výdrž v porovnání s mužským tělem, ženy se tedy opravdu takřka ihned opijí. A alkohol v nich ostatně zůstane i delší dobu.  
  • Věděli jste, že v restauracích existuje takový fígl při výběru vína, které se k danému pokrmu bude hodit? Zatímco k bílým omáčkám se hodí bílé víno, k červeným omáčkám se hodí zase bílé červené.  
  • Kde se vzalo připíjení ve stylu cinknutí s pohárem? Podle všeho se to začalo provádět už ve starém Římě, kdy se Římané báli o to, že je ve sklenicích jedovaté víno. Cinkali proto tak silně, že se víno vždycky přelilo i do jiného poháru.  
  • Věděli jste, že lžička, kterou dáte do láhve, vám zabrání, aby šumivé víno nevyprchalo? Pokud chcete zachránit bublinky v láhvi, pak do ní ale musíte dát lžičku, která bude chladnější než samotné víno. Pokud bude lžička stejné teploty nebo dokonce teplejší, bublinky vyprchají.