LifeMoney

Low cost cestování: Jak se vydat do zahraničí s nízkým rozpočtem?  

Objevili jste již krásy naší země a rádi byste se vydali za hranice? Ve většině případů k tomu bude zapotřebí větší finanční obnos. Jak si pomoci? Podívejte se na vychytávky zkušených cestovatelů.  

Proměňte své auto na hotel 

Není nic jednoduššího, než si vytvořit vlastní hotel na kolečkách. Vestavba do aut je plně homologovaná a vytvořena na míru pro každé vozidlo. Pro cestování ji vložíte do auta, po příjezdu domů ji opět vyjmete. Můžete tak získat vlastní kuchyňský kout i s dřezem. A jste hned soběstační, bez nutnosti stravovat se v drahých restauracích. Střešní stan zase nabídne dostatek prostoru i pohodlí. Během chvilky jej roztáhnete, během chvilky složíte. Co potřebujete více? 

Jako poutník 

Už jste někdy přemýšleli o tom, že byste se vydali na pouť? Prozkoumejte krásy Evropy a zamiřte z naší země po jedné ze značených tras vedoucích do Santiaga de Compostela ve Španělsku. Po cestě potkáte ubytovny pro poutníky. Pouť můžete absolvovat pěšky nebo na kole. Certifikát o tom, že jste trasu ušli, vám vydají již poté, co ujdete 100 kilometrů. Sloužit vám bude speciální pas pro poutníky, do kterého vám budou přidávat razítka na každém zastavení poutní cesty.  

Krátká brigáda 

Život v zahraničí můžete poznat i tak, že zde budete chvíli pracovat. Získáte tak finanční prostředky na nákup potravin, na zaplacení ubytování, ale také pro průzkum okolních kulturních a přírodních krás. Brigáda se dá sehnat i na dobu dvou týdnů. Vyzkoušíte sběr sezónního ovoce, výpomoc na farmách, nebo sezónní práci ve stavebnictví? Vydělejte si peníze pro své cesty.  

Máte v kapse pár švestek a umíte malovat nebo hrát na hudební nástroj? Vydělávat si můžete také tak, že si na několik hodin stoupnete do centra města a budete zkrátka a jednoduše vydělávat finance svou vlastní tvorbou. Setkáte se se zajímavými lidmi, budete stále obklopeni společenskými kontakty.