Life

Kolik stojí Shiba Inu i s papíry?

Koupit si psí plemeno Shiba Inu je v posledních měsících poměrně hitem. A nelze se tomu divit. Jedná se o takového mazlivého medvídka, který bude tím nejvěrnějším parťákem na život a pro život. Navíc v porovnání s jinými psími plemeny se Shiba Inu těší z jedné věci, a sice opravdu dlouhé délky života. Ta se rovná až patnácti letům, což je na psího společníka s japonskými kořeny hodně slušný výsledek. Jenže, kolik stojí, pokud si ho chci pořídit i s papíry?

Papírový pes rovná se jistota

Pokud si chcete koupit psa Shiba Inu, je lepší si připlatit a koupit si ho s papíry. Na burzách nebo online bazarech se vší pravděpodobností narazíte pouze na směsici s neprokázanými kořeny, za kterou byste později jenom platili nemalé peníze u veterináře, protože by trpěla zdravotními komplikacemi. 

Shiba Inu se zkrátka a dobře raději kupuje s papíry, tím je zaručen nejen vzhled zvířete, ale také vynikající vlastnosti, kterými se plemeno jako takové chlubí. Patří k nim třeba odvaha, síla, obrovská loajálnost vůči svému pánovi i vysoká inteligence. A když už budete mít svého vysněného pejska, tak nezapomeňte koupit i tričko Shiba Inu 😊 

Až třicet tisíc korun

V současné době se cena štěňat obecně zvedla do nebes. Jistý vliv na tom má i koronavirová pandemie, která lidi umístila do pohodlí domova, kde se lidé začali nudit. A tak si začali pořizovat pejsky, kteří se stali jejich nejlepšími společníky. 

Psi s papíry se kupují za několik desítek tisíc korun a ani v případě Shiba Inu z chovné stanice tomu není jinak. Pes vyjde na třicet tisíc korun, společně k němu ale dostanete i ony zmiňované papíry čili budete mít jistotu o původu i genetických dispozicích.

Jedno z nejstarších psích plemen

Pokud si pořídíte toto psí plemeno, pořídíte si domů rovnou jedno z nejstarších psích plemen vůbec. Odborníci jsou toho názoru, že je plemeno úzce spjaté s vlky, protože mu v genech kolují podobné predispozice.