Fitness

Jóga pevní postavu

Venku je tak krásně! Což znamená, že se nám otvírají nové možnosti pro různé sportovní aktivity. Cyklostezky už jsou dávno otevřené, což znamená, že můžeme radovat z oblíbené jízdy na kole nebo z jízdy na kolečkových bruslích. Následně se bude jednat také třeba o skateboarding nebo například o běh, protože i ten jde na cyklostezce provozovat. Ovšem pakliže si chcete užít sluníčka a hezkého počasí trochu jinak, zaměřte se především na oblíbené parky v okolí vašeho bydliště. Zkuste si vzít karimatku a rozjímejte se nad krajinou kolem pomocí oblíbeného cvičení nazvaného jóga. Uvolní se vám nejen mysl, ale také se vám pročistí celý duch a celé tělo. Mimo jiné také spálíte velké množství kalorií, a tak se budete cítit naprosto fit a plní energie.

Díky józe také zpevníte svou postavu

Mimo jiné také zpevníte svou postavu, právě k tomu je také jóga sama o sobě skvělá. I s ní dosáhnete krásné postavy během chvilky, ale chce to opravdu pravidelné cvičení. Navíc vás vždy ochrání před nepříjemným nevyspáním a taky se rozhodně budete cítit dobře, pokud si zacvičíte ve chvíli, kdy vás budou bolet například nohy nebo záda. Jóga je lék na všechno – nejen na přebytečná kila nebo bolesti zad. Je také lékem na duši a především i na celý organismus, protože ho dokáže přirozeným dýcháním skvěle pročistit od nepříjemných myšlenek a negativních záležitostí, jež se v našem těle denně dopouštíme.

Pakliže patříte k naprostým začátečníkům v tomto cvičení, měli byste si najít svého vlastního trenéra nebo se zapsat do kurzů tohoto sportu. Je důležité, aby vám někdo alespoň poprvé řekl, jak máte správně dýchat, protože jóga je především o správném dýchání, bez něhož to opravdu nejde. Zaměřte se taky na správné dělání jednotlivých cviků, protože pokud cvik zacvičíte špatně, může se stát, že vám neuleví od bolesti, ale ještě vám dá bolestný nášup. I od toho tu bude trenér, který se o vás samozřejmě postará a vše vám vysvětlí. Druhou lekci už zvládnete doma sami raz dva.