Money

V jakých prodejnách nejčastěji platíme kartou?

Ještě donedávna jsme velice často platili klasicky hotově. Lidé se báli platit kartou hlavně přes internet, ale těmto dobám už doslova odzvonilo. V poslední době lidé upřednostňují placení kartou a je jedno, jestli se platí v kamenné prodejně či jestli se platí v nějakém online obchodě. Najednou jsme totiž zatoužili po rychlosti, což nám dobírka zaručit nemůže.

Pokud bychom se měli zajímat o to, kde platíme nejvíce kartou, pak se z kamenných prodejen opravdu musíme přesunout k těm online prodejnám, protože právě zde kartou platíme nejčastěji. Už se nebojíme o to, jestli se nám někdo vloupe na účet pomocí údajů z karty, už zkrátka chceme mít zboží co nejdříve doma. Většinou si dokonce i připlatíme, abychom pro zboží nemuseli nikam na prodejnu. Lenivost, pohodlnost a hlavně rychlost v dnešním světě zkrátka převažují.

Pojďme se však zaměřit na online obchody, v nichž utrácíme nejvíce. Nezmíníme si nejnavštěvovanější webové stránky, ale pouze ty, kde se platit kartou rozhodně nebojíme.

• IKEA

Od té doby, co IKEA zavedla online objednávání, lidé objednávají jenom z IKEI. Nábytek obecně patří dneska k těm nejvíce objednávaným artiklům z internetu. V IKEI se však nejvíce utrácí hlavně za bytové doplňky. Právě u těch totiž máme výhodnou cenu dopravy. To však neplatí u objednávek nábytku, kde se doprava může vyšplhat i ke dvěma tisícům korun, což už se nakonec až tak nevyplatí. Lidé si tak většinou objednají zboží na prodejnu a pro větší, objemnější nábytek si sjedou autem.

2) Rohlík.cz

Velice populární se stalo objednávání potravin. Nejčastěji se k tomu využívá Rohlik.cz, kde si objednáte přesně to, co potřebujete, a ještě si ke všemu zvolíte i čas doručení. Je to tedy pro vás opravdu velice výhodné. Nemusíte stát dlouhé fronty u pokladen (většinou, když jdete kolem té čtvrté, páté hodiny z práce, tak opravdu fronty jsou), nemusíte dlouho hledat potraviny v regálech (mnoho obchodů jsou neustále velice nepřehledné) a hlavně dostanete opravdu kvalitní zboží. Díky naplánovanému času doručení si tak nákup necháte dovézt ve chvíli, kdy akorát vcházíte do domu.